Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 98, XP, CDR a CDRW

Dobry den,
mam windows 98 a na druhem disku XP a mam dve mchaniky cd a vypalovacku, zrejme asi po nejakem utoku virem, 98ky nevideli obe mechaniky. V XP funguji normalne , mohli by ste mi prosim poradit?
Dekuji Marie

zkouším se rozpomenout:
- v ovládacích panelech - systém - hardware - zatrhnout: podle připojení
- v přehledu zařízení bych si našel IDE (ATA) řadič, pokud je to zapojeno tak že jsou obě mechaniky připojené typicky na sekundární řadič, odebral bych ho.
- (kdyby byla každá mechanika zapojena na jiném kanálu, odebraly by se jen samotné mechaniky - win 98 je dost dětinský systém, a nechtěl bych u w98 riskovat odebrání celého řadiče s připojeným diskem s windows)
- restart a mohlo by to zabrat. kdyby se to dostalo do nouzového režimu, neva.
- pokud si to samo nenadetekuje mechaniky zpět, pohledal bych ovladače na originálním cd k chipsetu: na cd bude vytištěný název výrobce základní desky (ne celého počítače, ani grafické karty, ani microsoft:). po přeinstalaci a restartu to musí jet.