Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postupné klesání přenosové rychlosti USB

Nedávno jsem si všiml takového zajímavého jevu, když přetahuji soubory z HDD (USB 2.0) do PC (USB 3.0). To čeho jsem si všiml je, že ze začátku je kopírovací rychlost klidně i 400 MB/s, ale následně se postupně snižuje. Za dvě minuty je to pouze třeba 40 MB/s. Zvládl by mi někdo vysvětlit, čím je tento jev daný? Proč to tak svévolně klesá?

jak píše karel, od win vista se většina volné paměti využívá jako cache - proto zpočátku ta zdánlivě vysoká rychlost, naprosto nesmyslná při usb2.
taky proto ms dodnes neumí správně ohlásit bezpečné odpojení usb a předčasným odpojením neustále ničí flashky.