Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem phpMyAdmin - porovnavanie kodovania

Zdravim,

vie mi niekto poradit ako zmenit porovnavanie kodovania pre vsetky tabulky v databaze v prostredi phpMyAdmin? Problem je, ze v niektorych tabulkach mam napr. latin1_swedish_ci a v niektorych utf8_general_ci a chcem to zjednotit. Dakujem

hejbb@yahoo.com

poznam len pracny sposob zmeny porovnavania kazdej tabulky zvlast.

v phpMyAdmine vlezies do tej DB, co chces menit. vpravo sa zobrazia vsetky tabulky v danej DB. v hornom menu vojdes do Operacie a na spodku nastavis zelane porovnavanie napr. na UTF-8. takto si nastavil porovnavanie pre vsetky tabulky naraz. Avsak, ak dobre viem, musis zmenit este aj porovnavanie kazdeho stlpca v kazdej tabulke: Otvoris si zvolenu tabulku > Struktura > a tu zmenis kazde porovnavanie na zelane. Toto musis spravit v kazdej tabulke.

tie porovania je dobre mat jednotne uplne vsade, lebo potom vznika chaos a ceske/slovenske diakriticke znaky sa nemusia zobrazit spravne a potom sa pracne hlada riesenie :-(
na 100% existuje aj pohodlnejsi a rychlejsi sposob. ja ho nepoznam. ak nie je DB prilis rozsiahla, snad pomoze. ;-)

edit: ak si si email uviedol preto, aby sa ti odpovede posielali tam, budes sklamany, toto je VEREJNA poradna. len tak do buducnosti.:-)