Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 64-bit nebo Windows 8.1 Pro 64-bit

Dobré ráno, prosím o radu, který z těchto dvou operačních systémů použít do nového notebooku. Uživatelsky znám oba, lépe mi vyhovují Windows 7, oknům v osmičkách jsem na chuť příliš nepřišla. Nicméně se chci řídit i tím, co je lepší pro PC - baterie/výkon/nároky/zahřívání.

Sama za sebe bych si tam nechala Windows 7 a nic neřešila, jen pokud by pro životnost notebooku byla lepší verze 8.1 (která je zdarma součástí balení), řešila bych přechod na osmičky.

Díky všem :)

prešlo už dosť času aby bolo jasné že W8 do firemného segmentu nepáchne, co je veľmi ale veľmi zlá správa pre Microsoft, to bol dôvod urýchlene vymeniť managment, momentálne Microsoft hľadá čo priniesť pre bussines segment aby to firmy neodmietli, pretože v podstate nič nové naviac oproti W7 nepotrebuje, postačuje podpora nového hardware, oprava chýb a drobné inovácie

W8 bude potichu pochované a nikto to ani nezbadá, W8, cloudové služby a všetko na internet sú slepá ulička, pochopili všetci, nastáva doba kritického pohľadu na IT technologie všeobecne, vyhodnocujú sa riziká IT, možnosť zneužitia a taktiež schopnosť zariadení a systémov fungovať autonómne pri nefunkčnosti sietí, prípadne aj dlhodobej

vojna v Europe ktorá sa začala, ano Ukrajina, hoci málokto si to uvedomuje, je súčasťou Europy, tak táto vojna otvorila otázky ktoré sa doteraz nahlas nekládli

náhodou som narazil na problém s ovládačom na novom notebooku Lenovo, PCI Simple Communications Controller, technologia navrhnutá tak, aby Intel mohol cez internet zlikvidovať dáta na disku a znefunkčniť notebook, vraj Anti Theft funkcie to sú, k čomu prípadne ešte inému sa to dá použiť, nevedno, tieto otázky sa zrazu vynárajú z každej strany v oblasti IT technologii

... :puff:

"oknům v osmičkách jsem na chuť příliš nepřišla."

Jak napsal uživatel přede mnou. Win8 se dají nastavit tak, že se používají téměř stejně jako stařičké win XP. Z nich jsem přecházel přímo na win 8.1. S obavou jak to bude oproti win xp zhovadilý systém a opak je pravdou.
Nejen že je velmi snadné se v nich rychle zorientovat, uzpůsobit si je přesně tak, jak to vyhovuje, u notebooku 2 vteřinový start taky není k zahození (reálně je to o něco víc cca 5 vteřin) a nesmím zapomenout na to, že se mi na něm podařilo rozeběhnout úplně vše, co jsem zkoušel a to i hooodně staré programy, které mi nefungovaly správně ani na win xp (warcraft 2, diablo 2, NWN, dungeon keeper 2, apod.).