Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace Windows 8 - ovladače

Zdravím, v nejbližší době plánuji provést aktualizaci z Win 8 na 8.1. Můj dotaz zní, jaké ovladače pro verzi 8.1 bude potřeba z tohoto seznamu nainstalovat http://www.asus.com/cz/supportonly/X750JB/HelpDesk _Download/ a zda mi v notebooku zůstanou všechny dokumenty, filmy, hry... Momentálně nemám k dispozici disk, kam bych si data zálohoval, díky.

Děkuji. Takže pokud to dobře chápu, nainstaluji všechny ovladače kromě toho,co je v první, druhé a třetí záložce (a taky kromě manuálu). Je nějaké doporučené pořadí, jak po sobě ovladače aktualizovat, nebo na tom nezáleží?

Jako první ovladače k základní desce (čipsetu), pak už je to jedno.
A pozor:
1. v některých sekcích máš víc verzí ovladačů (instaluj ten nejnovější)
2. některé sekce mají ovladače různých zařízení (typicky WiFi, Bluetooth), protože se notebook dodával s různými zařízeními od různých výrobců (Ralink, Qualcomm). Instaluješ samozřejmě jen ovladač toho zařízení, které v notebooku skutečně máš.

Chipset první, pak už na tom tolik nezáleží. Někdo na druhém místě instaluje grafické ovladače, protože po čisté instalaci systém často běží na nižším rozlišení, ale to je spíš kvůli příjemnější práci, než že by to byla nutnost. Síťové ovladače se taky často instalují jako jedny z prvních pro případ, že by bylo ještě něco potřeba dotáhnout, ale také to není nutnost.

Děkuji všem za info. Ještě jsem se informoval přímo u výrobce notebooku a ten mi sdělil, že velká část ovladačů zůstavá stejná. Pokud si některý hardware vyžádá aktualizaci,tak ji mám prý provést.

Tak dnes se pokusím provést aktualizaci na verzi 8.1. Je pravda, že je pomalejší než Windows 8? Někde jsem o tom četl, že si stěžoval. Pokud vše dobře chápu, tak ze stránky http://www.asus.com/cz/supportonly/X750JB/HelpDesk _Download/ stačí z každé záložky stáhnout a nainstalovat tu nejnovější verzi, nemusím všechny ze záložky, kde jsou třeba čtyři?
Nemůže se třeba stát, že systém bude pomalejší nebo něco nebude funkční a zmizí třeba i soubory?

Záložky EMI and Safety, BIOS, BIOS-Utilities, Utilities, Others a Manual můžu ignorovat?

Díky.

Dobře, díky. S těmi ovladači je to tak, jak jsem psal? V záložce VGA musím stáhnout intel i nvidia driver. Doporučujete systém zaktualizovat, nebo zatím zůstat u win 8? Když vše zatím funguje, tak myslím, že to není nutné, ale třeba už kvůli podpoře, aktualizacím apod.