Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tuhnutí PC

Zdravím, dal jsem vyhledat podobné problémy, ale nic se nepodobalo mému,snad jsem hledal dobře.
Při práci na PC docházelo k jeho tuhnutí, někdy rovnou k samorestartu.Mám 2 uživ. účty, téměř výhradně k tuhnutí docházelo u mého správcovského.Reinstaloval jsem Wokna, přidal pár programů, opět zatuhlo, další instalace a to už to zatuhlo při samotném načítání souborů z inst. CD. Nakonec se instalace podařila a k zákysu došlo po několika vteřinách po načtení systému, stihl jsem jen nakopírovat TotalCommander. No, a nakonec už se nedostanu ani k instalaci, klidně zamrzne i v Biosu. Měl jsem podezření na přehřívání(stávalo se hl.večer a v noci, předtím celý den běžel), ale teploty v Biosu jsou OK. Paměť jsem testoval asi 2 hodiny, bez problému. Sestava - MB Abit K8N, Athlon 3000+, 2*512 MB RAM, MSI GeForce 6600.
Předem díky za snahu.

Pokud jsou RAMky v pořádku, tak může jít o přehřívání nějaké z komponent,
údajům z BIOSu nelze bezvýhradně věřit. Chlazení procesoru a grafiky
nejeví žádné problémy, větráky se točí jako obvykle ?
Počítač po zapnutí jednou krátce pípne ?
Zkontroluj si HDD testovací utilitou, kterou najdeš na stránce výrobce,
např. Seagate - Seagate Tools, WD - Data LifeGuard Diagnostic atd.
Dost pravděpodobně je poškozený zdroj.

Nic nepípá a už si ani nic neotestuju-k jednomu z posledních zákysů došlo po zformátování před instalací, takže jsem bez systému. No, a pak už to bylo marný. Teď jsem si ještě vzpomněl, že přítulkyně říkala, že jí to spadlo asi 4x dopoledne a pak celý den až do noci OK, takže chlazení snad v pořádku. Grafiku mi chladí Zalman, jedině snad chipset, tam byl malej aktivní větrák, nahradil jsem ho pasivem a přidal 2 větráky na skříň (in a out). Jenže to bylo asi před rokem... Tak leda ten zdroj, to by bylo navíc i nejlevnější řešení. Jo, a momentálně nejsem u svýho PC, takže nemůžu provádět pokusy, nečkal jsem, že se někdo ozve takhle brzo :-)

Pokud nic nepípne po zapnutí kompu, tak je problém
minimálně s usazením procesoru, jeho chlazením,
zastrčením nebo funkčností grafiky + totéž platí pro RAM.
Tipnul bych to podle popisu na vadnou RAMku.
Počítač zkrátka musí nějak pípnout po zapnutí,
případně máš na desce LED diody, které ti oznámí, co není OK.

Zkontroluj RAM nejjednodušeji programem MemTest86+

http://www.sosej.cz/software/utility-a-ovladace/opt imalizace-a-diagnostika/memtest/