Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno low price sestava

Zdravím, tentokrát mám dotaz z trochu jiného soudku. Přítelkyně by potřebovala nějakej kancelářskej počítač pokud možno cca do 8 000. Nároky nejsou téměř žádné, jenom aby na tom běžel svižně os, aby se to nezasekávalo při zapojení flashky a podobné hlouposti, které ji na nynějším starém pc vytáčejí. Ještě by bylo dobré kdyby to zvládalo fullhd videa. Hry na tom žádné hrát nebude, max tak plants vs zombies nebo bombermana :D. Je to hlavně pc na účelem práce do školy, práce s MS Office, složkami atd...

Vedlejší otázka je, jestli se to v této cenové kategorii vyplatí ještě skládat a nekupovat jako celek?

Předem děkuji za odpovědi.

Ten CPU není vyložená sračka. Na nettop / kanclstroj stačí s obrovskou rezervou. Prakticky je to notes bez dipleje (kláveska a myš je v ceně) - stačí dokoupit monitor s reprákama a máš hotové počítadlo. Kupuju to staříčkům na penzi a cifršpiónům. Nestěžujou si.

ale jo to vypadá docela dobře, ale neodpustím si ještě pár otázek

1) nešlo by v tom ještě trochu zvýšit výkon, aby to stálo těch 8-9 tisíc, protože těch 8k na to ušetřených je?
2) máte někdo zkušenosti s takovou sestavou?
3) nedávno jsem tu někde viděl diskuzi, že jak kvalita gigabyte tak kingston hodně klesla, vím že jde furt o málo peněz a malej výkon, ale stejně?