Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boot manažer (loader) bez zápisů do MBR?

Snad se vymáčknu správně. Nevím, zda obecně boot manažery fungují tak, že po zvolení příslušnýho OS (na různých oddílech) tento sami nabootují aniž by cokoli přepisovali v MBR. Tahle vlastnost je pro mne klíčová.

Představuju si to tak, že rozdělím disk, nainstaluju 2-3 OS a boot manažer (klidně v různým pořadí) a po nastavení manažeru (co bootovat) už nebude nikdy docházet k přepisu ani žádnýmu zápisu do MBR. Tj. ani změna aktivního oddílu.

Funguje to takhle automaticky nebo jsem naivní?

Pavel

Ano, bootmanager prepisovat MBR nemusi, ak nechces tym bootmanagerom skryvat particie (to by mohlo zasahovat do MBR, inac by sa do MBR nemalo nic zapisovat). Bootmanager sam by mal nacitat a spustit bootovaci kod ktory je na prislusnej particii ktoru si si zvolil.