Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV ze satelitu do PC

Chtěl bych z důvodu učení se španělštiny zprovoznit příjem TV ze satelitu:
Astra 1M (19,2 st. východně), 11509/V, SR 22000, FEC 5/6
na PC. Parabolu mám, kdysi na ní běželo RTL, PRO7, ARTE, ZDF, MTV atd. a byla připojena do TV. TV jsem vyhodil a teď bych to chtěl zprovoznit na PC. Také mezitím došlo k vybudování společné "antény" na střeše paneláku a mám tedy do bytu zaveden kabel končící v takové krabičce na zdi jako od zásuvky.

Co mám pro zprovoznění na PC udělat a co budu potřebovat dokoupit? Děkuji za rady.

Musis vymenit konvertor v ohnisku paraboly, a kupit si do PC kartu pre digitalny satelitny prijem (DVB-S karta). Ak je ten kanal aj kodovany, tak aj dekodovaciu kartu kdesi v spanielsku platit cosi mesacne firme co to vysiela.

P.S. parabola nebola pripojena do TV ani omylom. DVB-S tuner mavaju len moderne TV nad 400€ a pochubujem ze by si taku TV vyhodil.

Najprv zistuj ci ten kanal je zakodovany. Ak je, tak to v CR nesprovozni nikto.

Do PC ti sprovoznovat nikto nic nebude, v zavislosti na tom co tam mas teraz je to mozno mozne pouzit, napr. ak ten konvertor bol uz pre digital a zvlada DiSeq tak ho netreba menit, apod. Satelitna "krabicka" = prijmac, ak bol digital tak netreba menit. A potom je idealne vratit vyhodenu TV do obyvaku nazad a len preladit prijmac.

Ja to trosku upresnim.
Vyzera to, ze ti stacia verejnopravne TV, ktore vysielaju na 19.2E. Neviem, co mas na streche, ale pokial to nie je prehistoricky model nemusis menit nic. V podstate ti staci hocijaky satelitny pristroj a pokial som pochopil ten mas. Jedina zmena je, ze nemas TV, ale len PC. Predpokladam, ze mas klasicky monitor, ktory chces pouzit ako TV, cize cely tvoj problem je dostat signal zo satelitu do monitora.
Satelit ma urcite SCART, ak je novsi mozno aj hdmi, pripadne VGA vystup. Dajme tomu, ze mas SCART len, takze potrebujes zohnat redukciu alebo kabel SCART-VGA. Tym premostis obraz, zvuk mozes potiahnut do aktivnych repro cez kabel cinch-jack (na satelite mas biely a cerveny cinch, na zosilovaci mas jack).
Pokial chytas na satelite Pro7 a spol na nom nic nemen, iba sa pripadne nalad frakvenciu spanielskej stanice.

Ja urcite nemam. Ked niekto nieco chce nech zavola alebo si na odpoved pocka, niekedy aj tyzden :D Posta je posta, ne? Cestuje dlho :-)
Pozerat cokolvek na PC je imho hovadina, pochopis sam. TV je 2x vacsia, sedis na pohodlnom gauci, nic ti pri tom nehuci, nezapona sa to polhodinu s 350timi updatmi od debilsoft ale 3sekundy, atd. Preto nema ani zmysel vyhadzovat TV a prijmac, ked uz vsetko mas, tak to proste len v menu naladis na spanielsky kanal, a cumis. Naklady: 0Kcs. (zavisi od toho co presne si tam mal doteraz)

Otvor PC pozri sa aky slot tam mas volny PCI alebo PCI-e a podla toho si kup DVB-S kartu, aby pasovala do volneho slotu. K tomu by si mal dostat CD s drivermi, ktore nainstalujes a isto by tam mal byt aj program na pustanie toho satelitu. Ak ti nebude vadit krabicka naviac su aj do USB.