Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rušení zvuku

Mám desku P4P-E De luxe. Při připojení Repro 5.1 mi tikají repráky a hlavně subvofer. Jak to přepnu na stereo na subvofru tak to přestane a když tam dám samostatnou zvukovku tak je to v klidu v jakémkoliv režimu. Nevíte co může rušit tu integrovanou zvukovku ?

Integrovana zvukovka pouziva tie jack konektory na viac funkcii. Takze si najprv over v nastaveniach (niekde vo vlastnostiach zvukovky alebo ovl.panely zvuky alebo kde) je nastavenie typu reproduktorov, prip. funkcie tych jackov, si tam nastav ze mas 5.1 repraky.

Pokud se jedna o (jak to rict... :-/) takove milisekundove lupance/tukance, nebude reseni az tak trivialni, jak se zda. Nekdy pomuze novejsi driver, nekdy reinstalace DX, nekdy vypnuti HW akcelerace, nekdy jine kodeky, nekdy nepomuze nic. Chce to laborovat - sam jsem to kdysi resil u prastare platformy SA (jakasi VIA KT266) a nevyresil (dokonce jsem i editoval registry south bridge kvuli latenci - hruza!). Do pecka putovala jina zvukovka a prestalo to.

Flash biosu je to, že přehraješ pomocí speciální utility bios uložený ve flash-ROM na základní desce novější verzí - ke stažení na stránkách výrobce desky. Ta novější verze většinou opravuje různé problémy a chyby. Podrobnosti jsou vždy uvedeny u konkrétní verze biosu.

Tak si klikni sem http://support.asus.com/download/download.aspx?SLan guage=en-us
napis si do okienka vlavo hore P4PE stlac enter a vyber si zo zoznamu aku mas dosku. P4PE Deluxe neexistuje (aspon teda podla stranok Asus-u).
Presny typ dosky je napisany na doske, bud je to na nej niekde normalne farbou alebo ako nalepka na niektorom zo slotov. Ak mas P4PE Deluxe (P4PE bez X na konci a podobnych veci)tak plati pravdepodobne to P4PE.

heh, uz aspon viem ako vznikaju problemy "flashol som BIOS ale urcite urcite bol na moju dosku a nejde PC" :-)
Ak mas P4P800-E Deluxe (ale pozri si to poriadne priamo na doske) tak si na tej stranke do okienka (kde je "Input Model to Search") vlavo hore napis P4P800-E Deluxe a stlac enter, tam mas vsetko najnovsi BIOS aj ovladace na zvukovku najnovsie, stiahni, nainstaluj (zacni ovladacmi chipsetu, a zvukovky). Ak nepomoze tak skusil by som aj ten najnovsi BIOS (ten sa zvycajne flashuje z diskety z DOSu, ak nemas tak www.bootdisk.com), ak si si konecne isty typom dosky.

Nie, mne sa to nikdy nestalo :-) To bol len citat, ktory vznikne ak niekto nevie aku ma dosku a flashuje BIOS. Ak vies aku mas dosku a vies co robis tak by nemal nastat problem.
Hlavne nainstalovat ovladace do windows ktore si stiahol, aj na chipset aj na zvukovku. Tym si nic nepokazis.

Četl jsem jen původní dotaz a poslední odpověď brtníka.
Prostě si kup za pár stovek nějakého SoundBlastera.
Drahé desky mají integrované pořádné zvukové čipy,
které fungují bez rušení a mají podporu případně i EAX
vyšších verzí. Patrně máš desku, která nezvládla odrušení
vzdálenosti od zvukového chipu na desce k bednám.
To je jen maximální zjednodušení problému.