Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkci usb flashdisky ve Windows XP SP3

Dobry den. Po instalaci SP3 na XP mi prestaly fungovat usb flashdisky. Hlasi to chyby zarizeni i/o. Po vlozeni ctecky se flashdicky nacitaji (windows zobrazi v pruzkumniku, ze tam je externi disk), ale nelze z ni cist, ani zapisovat. Chyba ve flashdiscich rozhodne neni - odzkouseno na temze PC s bootovacim linuxem i na jinem pc s windows 7. Po odinstalovani SP3 zase normalne bezi!!. Na internetu je mozne nalezt prispevky, ze kterych lze usuzovat, ze nejsem jediny, kdo ma tyto potize, nicmene reseni najit nemuzu. Na ty SP3 se nechci uplne vykaslat, jelikoz bez nich, alespon dle meho pc, neni mozne XP aktualizovat. Nevite prosim o nejakem resenim? Jak moc jsou velka bezpecnostni rizika, kdybych nechal windows XP na SP 2 a bez updatu?
Zakladni deska: Asus P4VP-MX

nekdo neco psal pred léty, že v Tobe podobným prípadu, prej, po instalaci SP3, nabootuj do nouzového režimu, odstraň ovladače USB, všechno co zavadi o USB a restartuj. Windows prej kouzelne nalezne nové zarízení a prej to bude fungovat dál bez potíži, prípadne poohlídni se po supportu výrobce mainboardu zda se tam náhodou nenacházi nejaký "HotFix" pro SP3, není tak neobvyklé že tam je.

Nejlepší by asi bylo rovno instalovat XP SP3 nebo do Tvého púvodního CD SP2 integrovat SP3 a né vrstvit ten bordel jeden pres druhej. Na typickom PC není jenom OS je tam obvykle ješte .NET, nejaký Visual a búhví jaké jiné všemožné komponenty, jak prejdeš na SP3 tak se to všechno začne bít jedno pres druhé a nené síly co by to dala ten chaos na porádek.

Sám Microsoft už z toho mel tak neskutečnej guláš, až pred koncem oficiálni podpory XP práve kvúli chybám s Updaty, kde jedna oprava opravuje druhou umrtvil miliony počítačú a trvalo týdny než to zprovoznil jak tak.

Nejlépe obstály lidé co mely Update zakázany, tem fungovalo nádalo všechno a funguje dodnes.

... :puff:

Po vlozeni ctecky...

vyzkoušel jsi flashku přímo do usb portu?
pro jistotu přeinstaluj driver chipsetu základní desky.

s sp2 nejsou kompatibilní novější záplaty od 08/2010.
instalovat sp2 bylo zbytečné, lepší je z sp1 přejít rovnou na sp3, bez zahnojení zpomalujícími a pochybně kompatibilními aktualizacemi k sp2.

Napsal jsem nejakou hovadinu. Misto "Po vlozeni ctecky" jsem mel namysli "po vlozeni flash disku do usb portu". Zadnou specialni ctecku nemam...

-Na oficialnim webu asusu jsem nic nenasel, teda neco jo, ale to nefunguje. Vsechno tam je starsi nez SP3...
-Odebrani vsech driveru souvisejicich s usb v zachranem modu nepomohlo. Ovladace se znovu doinstaluji a znova ta sama chyba.

Jeste doupresnim: Nektere flashdisky jdou i otevrit a podivat se, co na nich je, ale kopiravani uz mozne neni (i/o chyba). U nekterych flashdisku se pouze flashdisk zobrazi v pruzkumniku, ale po kliknuti na nej se objevi ta i/o chyba. I to nekdy ma snahu po zasunuti flashky spustit takove to automaticke prehravani, ze to zacne prohledavat tu flashku, ale to po sekunde spadne...

Jinac xp sp2 mam na instalacce, co byla dodane s pocitacem pri koupi.

pak usb porty chcíply při přeinstalaci - vadný disk/flashka.
řešením je pci řadič - zásadně nedpororučuju shitové via řadiče. brouk nec je v pořádku.

pro jistotu přeinstaluj driver chipsetu základní desky

podle nefunkčnosti všech flashek to asi nepomůže.

I to nekdy ma snahu po zasunuti flashky spustit takove to automaticke prehravani

to myslíš vážně?? ty máš povolený autozavirovací autorun z flashky? potom si nějaké aktualizace instaluješ úplně zbytečně.

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

jsem nějaký nesoustředěný.
- ta instalačka sp3 je originál od ms, nebo nějaký upravený?
- chipset driver teda byl nainstalován?
VIA 4 in 1 driver ... ani se moc nedivím, že sp3 nemá rád takový zmetek (via p4m266a). je třeba instalovat Retro chipset VIA 4in1 drivers, verze cca 4.43

i když na stahuj.cz nabízí až v.5.15a "pro chypsety ... P4M2xx": http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ovl adace/via-hyperion/