Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poskozena GPT tabulka na HDD v notebooku s UEFI

Dobry den, mam HP notebook s UEFI a SecureBoot, na HDD je GPT tabulka se 7 oddily (WinRE, ESP, MSR, OS, Local Disk, HP_Recovery, HP_Tools) a nainstalovany Windows 8 Home 64bit. Pred mesicem OS zacal padat do modre smrti, data jsem zazalohoval a OS reinstaloval. Fungovalo to cca 5 dni a pak zase modra smrt. Zacal jsem hledat novy HDD a jako naschval OS prestal bootovat, po zapnuti pise "No bootable image found".
Prosel jsem ruzne clanky o UEFI, ESP, GPT, ale bohuzel nenasel jsem navod jak ozivit OS. Obnovovaci DVD nemam, recovery je prave na tom HDD, notebook je mimo zaruku.
Pres DiskGenius oddily vidim, ale pri klonovani HDD pres HDClone na novy HDD polovinu oddilu to nenaklonuje a chybu nenapise.
Je tu nekdo, kdo by vedel a poradil jak ozivit OS?
Diky.

Memtest86+ bezel cca 2,5 hodyny, bez chyb.
HDClone taky na svych strankach pisou, ze podporuje UEFI a GPT, bohuzel vysledek mne zklamal.
V tuto chvili nevim jiste jestli odesel HDD nebo neco jineho co by slo opravit. Nejdriv bych zkusil opravit stary HDD a pote dle potreby udelat klona. Bohuzel nevim jak ho opravit.
Pokud naklonuji stary se vsemi vadami, nebudu mit pak 100% jistotu, ze na novem budou totozna data, ze kterych pujde (jestli vubec) ozivit OS, narazim na vysledek z HDClone. Ale samozrejmne aplikaci vyzkousim.

Servis to istí...
Opraviť na novom hdd systém, to sa nedá. Key od svojho OS W8 máš uložený na UEFI. (prípadne sis ho pred pádom vzorne uložil na iné médium alebo tuškou do notesa). Stiahni si bitovú verziu ISO OS W8, schrasti key a cestou externého média vykonaj čistú inštaláciu. Prídeš síce o UEFI na ktorej sú dáta o Biose (firmware), pravda, pokiaľ si zručný a dokážeš vykonať čistú inštaláciu systému cestou EFI. Ale aspoň budeš mať funkčný PC.
---
Existuje možnosť vykonať "live" klon Recovery oddielu partície hdd na ktorej máš nepoškodenú, uchovanú OEM verziu W8 a oddiel UEFI smerom na nový hdd, ktorý bude naformátovaný a logicky rozdelený na príslušné oddiely tak, ako bol rozdelený pôvodný, vadný hdd. Touto forenznou metódou sa zaoberá servis.

o licenci jsi přišel už nákupem win8 se secure boot a spoléháním na hp_recovery.

můžeš se s m$ a hp soudit, že tě okradli o licenci - i když jsi v právu, jsi pro výrobce kus ... a proděláš.
můžeš to dát do pozáručního servisu pro obnovu instalace - to bude něco stát.
můžeš si koupit licenci na normální os w7 - skoro nejlevnější.
můžeš se hp poptat, zda nabízí instalační nebo recovery médium za poplatek.
můžeš přejít na linux nebo si zaslouženě stáhnout svou "licenci" z uložto.

Heslo ... do BIOSu taky nemam.

hp ke svým křápům přestal dodávat manuály?

Pokud se mne povede nainstalovat z nejakeho disku novou kopii OS prijdu o licenci ne?

při instalaci mbr disku bez secure boot - tak určitě.

ty si neni schopny stiahnut inštalačku mrkvoshit postupom? ale maš pravdu priemerny človek aspon vie čo ma hladat,a licenciu maš v biose a inštalačka si ho najde sama,len pri inštalovani treba použit mrkvosofti kluč lebo ty si to pravdepodobne bez dozoru sam neupraviš (ei.cfg -subor)a potom ho odstranit a reštartovat -to je cela veda (už si to mohol mat davno ako sa tu srat s kopiou dokonca vadneho disku)
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/down loads/hh442898.aspx#searchTerm=&ProductFamilyId=54 5&Languages=cs&ProductFamilyIds=545&FileExtensions =.iso&PageSize=10&PageIndex=1&FileId=0

File Name: cs_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048094.iso
Languages: Czech
SHA1: F719147025CC82ED123E6E8E4BB6EB5C06E3D96C

Pro stazeni ISO souboru potrebuji "Benefit Access Number, Subscriber ID, or MPN Technical Contact ID", ani jedno z toho nemam.
Neni nic spatneho na tom, ze mam klon disku. Pokud umre puvodni disk, budu mit vetsi cast dat na novem.
Stitek s Product Key na notebooku bohuzel nebyl. Recovery DVD v krabici bohuzel taky nebylo. Jinak bych uz davno mel funkcni OS.

Zkusim se podivat po EI.cfg a zavolat na podporu HP.