Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťové heslo

Mám propojené dva počítače křížovým kabelem a v jedné pracovní skupině. V okolních počítačích jsou zobrazeny oba dva. Ovšem z PC, který má OS WIN XP se na druhý dostanu bez problémů (síťová karta mi hlásí omezené nebo žádné připojení), ale z PC který má OS WIN 2000 se nikam nedostanu... vždy mi vyskočí hláška zadejte síťové heslo. A ikdyž mám na obou hesla stejná - nefunguje to. V XP jsem v profilech ve správě síťových hesel taky zadal toto heslo .... a nic, pořád stejná hláška. Poraďte prosím, co dělám špatně.. dík

win2000 funguje stejně jako xp pro, ty máš ale možná xp home
u win řady nt bývá normální si přimapovat disk účtem = jméno a heslo z druhého pc kam lezeš, tedy žádné síťové heslo
xp home ale funguje v síti podobně jak svinstvo win9x, možná budeš muset povolit guesta - a o to líp musíš nastavit firewall, t.j. povolit sdílení pro konkrétní ip adresu