Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IBM r51 - instalace operačního systému z USB - nejde

Dobrý den,

mám problém s instalací Windows XP na notebook IBM r51, je to starý notebook, kde je z HDD odstraněn OS - XP a čili nefunguje ani modré tlačítko Access IBM. Chtěla jsem updatovat BIOS, ale také mi to nejde, ikdyž mám bootování z USB nastavené jako 1. možnost. Nafotila jsem všechny možné fotky - viz IBM_r51_-_BIOS, co se týče nastaveného Biosu a už nevím, jak dál, přeinstalovávala jsem X netbooků, ale s tady tím starým nemám žádnou zkušenost. DVD mechanika nefunguje, nenačte žádné DVD, ale USB naštěstí ano. Jen jsem bezradná.

notebook je z roku 2003, rádek volby v BIOS-u "USB HDD" , " USB Floppy " pravdepodobne neznačí schopnost bootovat z USB hlash disku který emuluje boot sector HDD nebo FD, v té dobe to značilo bootovaní ze specializovaného, volitelného príslušenstva dodávného výrobcem, fungovalo to jenom s tímto zarízením a s ničím jiným

s vysokou pravdepodobností to z USB Flash disku nenabootuješ

... :puff: