Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapnout AGP

Už dlouhou dobu zjištuji na internetu a nějak se mi nedaří narazit na jednoduchý navod jak zapnout AGP 2x nebo 4x.

AIDA 32 mi píše: Podporovné rychlosti AGP 1x, 2x
Fast-Write nepodporováno
Side Band Addressing Podporováno, Deaktivováno

Problém AGP je deaktivováno

Dá se s tím něco udělat?

a ještě jedna věc mě trápí:
Datum Video BIOSu 10/10/98
jak jej přepsat?

i když jsem smířený s tim že mi systém odmítá některé hry a grafika Voodo Banshee není žádné dělo a PC mám vesměs na kancelářské a internet. programy, stejně mi to pořád vrtá hlavou.

No právě jsem vyřešil problém rozjezdu PC a rád bych vyřešil druhý.

Při spouštění windows se mi seká grafika Banshe a musím restartovat na podruhé to projde.
A taky některé hry které by mohli jet nejedou jde oto že mi z nějakého důvodu chybi tzv. 3d.

Grafika chodila lépe na pen. 333Mhz a teď mám 1000Mhz
snad čekám že by se updatem mohlo PC chovat lépe.
nevím a tak jsem zde a čekám že mě opět nezklamete.
předem děkuji:-)

Uz som ti pisal ze woodoo banshee nevie AGP 2x ani 4x, tak ho nemozes zapnut ak tam mas strcenu tu grafiku, chapes? Je to grafika z roku 1998 a vie len AGP 1x, aj to bolo ochcane je to vpodstate len PCI s AGP konektorom.
3dfx

Ak ti to robi problem tak to je tazke riesit, nainstalovat ovladace chipsetu a grafiky do Win, skusit zmenit nastavenia BIOSu tykajuce sa AGP (napr. nastavit len AGP 1x), kedy presne sa to zasekne, alebo aky je tam problem? Len pri prvom boote? Uz si tam skusil novy zdroj?:!:

P.S. novsie hry na tom samozrejme nespustis. Nainstaloval si dufam nejake novsie directx.

P.S.2. Nainstaloval si vobec do Win ovladace chipsetu a grafiky? (tie ovladace na chipset su dolezite, potom by si mohol mat to AGP aspon aktivovane).

jaké ovladače chipsetu? Co to konkretně je v mém případě?

Ovladač grafiky mám, v nastavení monitoru, upřesnit mi přibyla (kolonka) banshee takže ovladač tam je můžu tam nastavit glide ale to direct3D je vypnuté a nevím proč když kdysy s tím šlo manipulovat.

instaloval jsem Directx 9,0b tak tam snad je, ne?

Video BIOS se týká grafiky, jeho změna nastane např. výměnou grafiky. Aktivace AGP by měla být možná v BIOS... Otázkou ale je, jestli si tím nějak pomůžeš. Myslím že nejlevnější grafiku do PCI (čímž by se vyřešil problém s deaktivovaným AGP) seženeš za rozumný peníz a bude to výkonější než to vůdů.

Ja vím že optimální by byla nová grafika ,ale jsem myslel že jsem v poradně ,copak když píchnete kolo nebo máte plný popelník tak kupujete nové?

Již jsem se zmínil že nejsem nějaký herní maniak, akorát mi vadí to věčné restartovaní.
Grafika zatím funguje může to být snad nějakým špatným nastavením?

při startu windows to zatuhne v uvodní obrazovce tak ztlumeně, ale po restartu vše v pohodě.
A nebo načte skoro celý windows a když má bliknout vítejte, tak nakočí po celé obrazovce barevný zmatek, po restartu opět v pohodě.

Poraďte prosím.

No já nechci strašit, ale když ti naskočí na obrazovce "barevný zmatek" tak to s velkou pravděpodobností znamená to, že se (předpokládám letitá) grafika loučí. Vyzkoušel bych rozebrat bednu a grafiku zkontrolovat zda sedí pořádně ve slotu, příp. očistil kontakty. Nepomůže-li to, tak bych obvolal kamarády a známé a zkusil sehnat (třeba za dvě piva) jinou grafiku a tu vyzkoušel. Zmizí-li problém, jsi doma. Pokud nikoli, závada je nejspíš v desce. Pak tedy proveď reset BIOS a load defaults. Je-li to v desce (event. v AGP slotu) šel bych cestou grafiky do PCI...

Instaloval si ovladace k chipsetu? Ak nie a ak tam mas ten i815 ako si pisal v inej otazke, tak http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external /Product_Filter.aspx?ProductID=816 zvol si OS a stiahni to exe (prve co tam bude navrchu), a mozes aj toto http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external /Product_Filter.aspx?ProductID=663

Co sa tyka este tej grafiky mozno pomoze:
- mozes ju 2-3x vytiahnut a znovuzastrcit, tym sa trochu ocistia kontakty.
- priskrutkoval si ju ku kejsu? Stalo sa mu raz ked som nieco skusal a nemal som upevnenu grafiku ze som s nou trochu pokyval o milimeter a sekol sa cely system. Ak nemas uchytenu tak ju uchyt o kejs skrutkou.
- ak mas uchytenu o kejs, nie je moc napruzena? Ak ano tak ju uvolni, ten pliesok co je na grafike sa da zvycajne posunut aby to po prichyteni o kejs nebolo tak napnute, povolis skrutky okolo VGA konektoru a posunies si pliesok tak aby to sedelo na kejs, a potom vsetko dotiahnes.