Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně externího disku. v mém počítači už není žadné místo tak jsem se rozhodnul zakoupit si nějaký disk s kapacitou asi 1 Tb. Na internetu je jich plno a nevím jak se v tom vyznat, jestli je důležitá jen kapacita nebo i jiné parametry . Preferuji si klidně pár stovek připlatit abych měl něco kvalitnějšího co byste doporučovali? předem děkuji za odpověd :)

Abych pravdu řekl vubec se v tom nevyznám zajímali mě tady nějaké tipy ohledně externích disků , které se dají koupit v celku a jsou v cenovém rozhraním dvou tisíc korun . Ale potom co tady čtu že jsou poruchový tak se snaží vymyslet nějakou jinou alternativu a vzhledem k tomu že v tom moc zběhlí nejsem tak jen tak tipuju

No celé je to o tom že můj počítač je už trochu starší a začíná být pomalý. Už jsem přemýšlel i o tom že bych třeba místo mechaniky přidal přídavný pevný disk ale neudělal jsem tak protože by počítač měl o další pamět takže i zátěž navíc
. Chci si koupit něco externího kvůli tomu že mám kolem půl tera filmů a potřebuji je někam dát to je snad jediné co tam na tom disku bude a hned potom chci dát počítač do tovarnho nastavení aby se promazal a zase se zrychlil protože ho mám přehlcený nepotřebnými soubory a hlavně nespočtem virů .

Přidání dalšího disku s žádnou pamětí nesouvisí, spotřeba je v porovnání se zbytkem hardware minimální. Taky se ten starý disk dá použít na zálohy, pokud máš v PC něco důležitého (filmy to nejsou) a zapojit nový disk místo něj. Snad to je SATA, nejvýhodnější je kupovat něco kolem 2 TB.

Ten vypadá dobře. Ale jakmile to je bez obalu a kabelů a vůbec všeho co se k tomu musí dokoupit tak se toho trochu bojím takže ještě se musím zeptat a předem se omlouvam za utázky které kladu v očích profíku musim asi vypadat jako totální pako ale co všechno k tomu budu ještě potřebovat kdybych si teoreticky koupil ten disk který jste doporučoval ?

Tak to děláš chybu,to neumíš zařroubovat čtyři šroubky a zacvaknout konektor?Nedávno jsem to taky řešil pro tatíka nakonec jsem koupil HDD + BOX 2.0. Pak se ti pohnojí ten box a HDD můžeš vyhodit když koupíš vše v jednom,klasický HDD tam dává Toshiba 2.5...

http://www.alza.cz/icy-box-ib-231stu-g-d474317.htm
http://www.alza.cz/western-digital-2-5-red-mobile- 1000gb-16mb-cache-d471133.htm

A ještě poddotaz.. pokud se ten disk přenáší opravdu často, není lepší tzv. armádní testování a konstrukce tomu odpovídající lepší než kombinace box plus 2,5" hdd v něm? Myslím z hlediska rizik, přeci jen to je krabička "optimalizovaná" na otřesy atd. ?