Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno win32k.sys blue screen

Zdravim,

Zacala mi vyskakovat modra obrazovka pri bootovani s informaci:
win32k.sys
page fault in nonpaged area
stop 0x00000050

zadny novy HW jsem nepridaval, nic noveho neinstaloval. Zkusil jsem reinstalaci win(2x), ale po par restartech(instalace aktualizaci) opet nemuzu nabootovat.
Nedostanu se ani do nouzoveho rezimu, nacitani zustane u classpnp.sys a po chvilce opet blue screen.

Jedine co jsem zjistil ze by se mohlo jednat o chybu ram, vymenil jsem ram za jinou ale problem stale stejny.

Pc konfigurace:
i3 2100
asus H8P61 usb3
2x4 gb ram kingston
MSI GTX 750Ti
crucial 120gb
seagate 1tb
corsair VS350

dekuji za pripadne rady.

predpokladam ze win zaplaty nejsou jen pro legraci

ale jsou. (potřebuješ instalovat maximálně ty kritické)

instaluješ celou dávku aktualizací najednou a pak nevíš, po které to lehne.
v xp aspoň zůstal na disku záznam c:\windows\kbnnn.log a odinstalační adresář $ntunistallkbnnn$.
ve win7 máš leda adresář winsxs - třeba je z livelinuxu nebo z hirense dostupný.
jenže u tebe není viníkem poslední záznam, ale jeden z těch desítek, cos nemoudře opakovaně instaloval naráz.

Je to radic jednoduche komunikace po pci..

možná je to nějaká neidetifikovaná karta, ale to bys věděl.
spíš ses vysral na instalaci driveru chipsetu - musí být hned jako první. ale jsou prázdniny, dva milióny se vás nudí, bfu se vrhly na přeinstalaci pc ...

A pozri si aj v Nirsoft BSOD viewer, ze ci vsetky boli presne stejne, alebo kazda nejak odlisna, a aj tie analyzy stacku v spodnom okne.
(ak su vsetky na chlp stejne tak je to skor problem ovladaca alebo nejakeho konkretneho HW napr. v USB, ak je furt odlisna adresa apod tak je to skor HW zavada - nestabilita, problem s RAM subsystemom, napajanim CPU, RAM, atd)

Zariadenie ma nejake vlastnosti a tam je napisane umiestnenie a v tretej karte je aj polozka identifikacia.
(P.S. je dobre odsledovat ci to robi urcite po aktualizacii ovladacov toho zariadenia, alebo ci to je len nahoda. Preto idealne iny disk, na test (nejaky cvicny). Aj SSD moze teoreticky poskodzovat data ak je vadne.

Na prvej karte je napisane umiestnenie a v tretej karte je aj polozka identifikacia. To su informacie podla ktorych sa da urcit co to je. Nejake napisy windows su hovadiny podla ktorych sa neda urcit nic.

Vseobecne najprv chod na web vyrobcu tvojej zakl.dosky, stiahni a nainstaluj odtial aktualne ovladace, pre spravny Win, a az potom spustaj Windows update. Je mozne ze stare ovladace s novymi aktualizaciami maju problem. Ja osobne kvoli tomu ze neverim dementnym vyrobcom SW tak mam nastavene updaty na len upozornit, a instalujem to rucne aby som videl ze ci sa nieco zmenilo, a nie ze mi tam na pozadi nieco dementne od MS meni veci automaticky. Tak by si vedel ci to prvotne sposobila tiez aktualizacia (ptz by si tie aktualizacie sam odklikol)

Chipset, lan, audio, usb3 mam drivery z webu vyrobce....pochopitelne i grafiku z webu

To nezname zarizeni bude asi management engine interface, ten jsem nestahoval, nic jinyho to byt nemuze, jine ovladace na webu nejsou:)

Nemuzu se ted bohuzel podivat do te zalozky identifikace, nejsem u toho pc

Nainstaluj aj ten management engine driver. Ano moze to byt AMT device. Windows update ale s tym pravdepodobne nema nic, v defaulte sa ani neupdatuju ovladace, a to zariadenie si tam mal vzdy. Ovladac ale mas nainstalit. Alebo si vypnut uplne management engine v BIOSe, ak to tam mas, vacsinou nemas :)