Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungující upgrade z Windows Xp na Windows 7

Dobrý den,

mám originální Windows 7 Home Premium DVD pro upgrade ze systému Windows XP. Jelikož chci naformátovat disk a odstranit tak všechny soubory, musím instalaci nabootovat z dvd(Samotný systém hlásí, že pokud chci Vlastní instalaci, čistou, musím instalaci spustit při startu počítače).A tak učiním nabootování instalace z DVD. Takto naformátuju disk, překopírují se soubory instalačky a u "Vložte Product key" mi to hlásí, že je klíč neplatný.
Když spustím instalaci přímo za běhu XP (zvoleno Upgrade) instalace proběhne v pořádku a zadání klíče je úspěšné.

Já mam však pocit, že jsem čistou instalaci takto prováděl několikrát. Ale asi někde něco dělam špatně. Tento postup píší i na stránce Microsoftu. U mě to ale nefunguje.
Poradíte prosím?

DVD pro upgrade s kterým jsem prišel do styku, nemelo možnost čisté instalace systemu na prázdny disk, instalator odmítal vytvoriť MBR záznam, byla možnosť partície, oddíly smazať/vytvoriť, proto user nesmel smazať nebo naformátovat partícii kde byla stará verze Windows,

samotná instalace umožňovala instalaci nahrazením starých Windows, nebo na jinou particii, púvodný Key musel být na disku prítomen

... :puff: