Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou verzi Lubuntu potřebuji???

Ahoj!

Chci si nainstalovat tohle distro v malé naději že to nakonec půjde líp než win7 o čemž už teď pochybuju, protože když sem dřív zkoušel linux většinou správně nefungoval ani flash player a scrolování stránek se vždycky sekalo..ale možná to bude s integrovanou grafickou kartou lepší, kdoví.

Otázka:
Můj CPU je Intel Pentium Dual Core T4300
GPU INTEL 4500MHD

na výběr jsou tyhle instalace
[Download lubuntu (Intel x86) desktop CD]
[Download lubuntu 64-bit (AMD64) desktop CD]
[Download 64-bit Mac (AMD64) desktop image]

CPU JE 64 BIT ale není AMD... takže co mám zvolit??

DĚKUJII :-):-):-)

Dual Core na 2,1 GHz nemúže mít na W7 problém žádnej, problém co by vyžadoval nejaké hledáni Linux verze pro plynulý chod webových stránek. Odhaduji že možná sto milionú notebooku s tím problém nemá, ani s kousek pomalejším procesorem.

Pokud problém je, problém není ve Windows-u, problém sedí na židli

poznámka: víme že procesor Intel Pentium Dual Core T4300 není od AMD, není potreba zdúrazňovat to tučne

... :puff:

To AMD64 znamená instrukční rozšíření, které se vymyslelo u AMD, spolu třeba s paměťovým řadičem v CPU. Intel v rámci dohody s Velkou modrou instrukce AMD64 později implementoval.
Počítač s PowerPC CPU asi nemáte, že? Takže poslední také odpadá.
To nejdůležitější jste neprozradil, tj. kolik máte v tom bůčku operační paměti.

Pozn.: Pokud nedovedete vybrat ani správný obraz, pak to vidím velmi špatně při instalaci a hlavně nastavení os. Pak zase bude další frikulínek, který přecenil své (ne)znalosti, ale bude bečet, jak je ten Linux ošklivý a k ničemu... Dejte tam MSW XP a bude klid.

Ok, takže AMD64 ;-)

Mám 4GB paměti. Btw. Je ostuda že i dnes je tohle standard a že notebooky které jsou stejné jako moje X let stará Toshiba stojí pořád tolik peněz.

Důvod proč chci extra light OS je ten že se laptop přehřívá (Toshiba L300) a já si netroufnu s tím manipulovat podle toho co jsem viděl na youtube se to dá lehce pokurvit. Budu mít brzo nový laptop tak chci tenhle jen tak na web a na c++. Nechat ho čistit nemá cenu, protože by ten servis stál mnohem víc než stejný notebook z bazaru.

Děkuji za odpověď.