Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo G710 a instalacia win7

Zdravim,

Kupil som novy NB bez OS, snazim sa don nainstalovat win7 home, vsetko je ok nabootujem z dvd ale ked sa dostanem na krok kde mam vybrat diskove odiely nemam tam absolutne ziadny odiel ... Zmenil som v biose aj nastavenia sata z AHCI na IDE ale furt ten isty problem ... ziadny diskovy odiel, disk mi ale v biose ukaze ...

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g710-black-d1148 830.htm?kampan=heureka.sk_pocitace_notebooky_dle-p arametru_cpu_intel_core-i5

stýmto som sa este nestretol

dakujem za ideas ...

Ta instalacka je co presne zac? 32bit/64bit, je to original release alebo nejaka tahana beta? Ak je to 64bit bootujes to v UEFI alebo neUEFI mode? (viz napr. kavesa pre bootmenu, zvol aj jedno aj druhe).
Vypol si v BIOSe secure boot ak to tam je?
Mas povolene v BIOSe povolene CSM ak to bootujes v neUEFI mode?

Ked nabootujes UBCD a napr. killdisk tak disk vidi? (ak mas prepnute na IDE mode tak ho musi vidiet a pripadne mozes zmazat prve 1% apod).

P.S. a v BIOSe povypinaj aj nejake intel fast neco ci jak sa to vola, uplne vsetky intel super featury.

OK vyriesene ....
Prvy krok je v BIOSe dat default values(kto uz nevie co prestavil) potom v menu BOOT nastavit boot mode na legacy a boot priority na legacy. Potom treba zvolit ako prve zariadenie na bootovanie DVD. Ulozit dat restart.
Vlozit WIN7 recovery disk dostat sa do command prompt spustit disk part a zapisat MBR (http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc73751 0%28v=ws.10%29.aspx)
Potom uz len vlozit instalacku WIN a ako povedalo dievcatko z reklami na telekom "FUNGUJE TO!"

No predsa este nieje koniec :D win sa zacal instalovat az po krok 3, cize kopirovanie suborov OK, rozbalenie suborov OK a pri tretok kroku vyhodilo chybu ze niektore subory systemu windows sa nedaju nainstalovat ...

Ja tam ten windows asi nedostanem alebo co?

Ja, rychlost si uz nepamatam ale stýmto DVD som nainstaloval uz niekolko PC ... Keby to zamrzlo na kopirovani suborov tak ok skusim ine, ale ono to vyhodilo chybu uz po kopirovani a uz po rozbaleni suborov ... Normalne som bezradny, ten disk sa mi niekedy objavy po restarte a niekedy nie. Musim ho uplne vypnut a zapnut vtedy sa objavi vzdy na 100%. Skusil som prepnut aj sata mode z ahci na compatibile ale nic ...
Ufff, stymto som sa teda este nestretol ... Mam aj origo CD win7 ale x86 system skusim len tak ci pojde ten

Mozes na ten disk pustit utilitu od vyrobcu disku, vsetky su na UBCD (tie utility ale budu asi potrebovat prepnut SATA mode na IDE v BIOSe)

P.S. a nemusi to byt vadny disk, moze to byt nejaka ochrana MBR v BIOSe alebo blbosti v tabulke oddielov, skus v tom killdisku mazat komplet disk (prejdi na ten disk samotny (80h), a ne mazat to unalocated, aj ked v tomto pripade by to malo byt stejne.

samozrejme mam z AHCI prepnutena IDE mod ale ani jeden program z hirens boot CD stym diskom nevie robit ... pise nepovoleny zapasis alebo disk vobec nenajde, proste neda sa na ten disk nic zapisovat .... tak neviem ... v biose uz nemam ziadnu moznost na zmenu niecoho ....

Ani win8 nepomohol ... Ak mi killdisk nechce vymazat hdd tak uz asi nemam inu moznost na reklamaciu? Proste potrebujem ten disk vymazat aby bol v stave ako z vyrobi no neviem ako kedze ho ziadna DOS utility nevidi, a ak ho vidi nevie nan zapisovat ...