Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení wifi karty

Zdravím, potřeboval bych doporučit nějakou wifi kartu do mého PC do cca 400 Kč. Vím, že kabel lepší, ale je to jen dočasné řešení. Router bude cca 5 metrů přes zeď (dveře). Uvítám jakékoliv návrhy a osobní zkušenosti.

Předem děkuji za odpověďi.

To si sa trocha zmylil v tom chipsete. Ale uznavam, ze sa to dost podoba. Ralink/Realtek, obidvaja zacinaju na "R". Ja by som zrovna tento kus nedoporucoval do miest s velmi slabym signalom a velkym rusenim. Pouzivam presne tento model a s firemnym ovladacom funguje ako tak zhruba od -80dBm. To preto, lebo hodnotu signalu ukazuje chybne, presne o 10dBm viac. Tudiz tych -80 je v skutocnosti -90.

V chipsete som sa veru nezmýlil, Ralink si tam dáva vlastný firmware... A ako je to "kto s kým" na Taiwane? To vedia len oni.

To preto, lebo hodnotu signalu ukazuje chybne, presne o 10dBm viac. Tudiz tych -80 je v skutocnosti -90.

zrejme som nepochopil... -80dBm je lepší signál ako -90dBm... To len tak na okraj...

Nuz ja mam tuto verziu s Ralink chipsetom. Ralink oznacuje svoje chipsety na zaciatku dvoma pismenami "rt", Realtek s pismenamii "rtl" za ktorymi nasleduje ciselne oznacenie.
Na odkazovanej stranke uvadzaju, ze tam je: "Adaptér, založený na chipsetu Realtek RT3370".
Kto sa vyzna v ciselnom oznacovani, hned vie, ze je to Ralink, pretoze Realtek nema ziadny chipset s ciselnym oznacenim 3370, za to Ralink ano. Niekto sa niekde pomylil a teraz to vsetci opakuju a myslia si, ze Realtek si pcha nieco do Ralinku, alebo naopak.
Okrem tejto malickosti viem, ze v skutocnosti je tam chipset RT3070, pretoze som si opravoval tu chybu s nepresnym zobrazovanim hodnoty signalu v ovladaci. Mam k tomu aj vypis eepromky, v ktorej chyba kalibracna hodnota, preto to tak blbo ukazuje.

-80 je naozaj lesi signal, akurat ked ten cip ukazuje chybne a vylepuje si signal o 10dB.
Aplikacia ukazuje -80, ale to je chybna hodnota, takze je z toho treba odcitat 10 smerom k nizsim hodnotam signalu a to je v skutocnosti -90. A na tych -90 to blbne dost znacne.
Uz na -85 to zacina blbnut.