Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokusna sestava

Zdravim, chtěl bych se zeptat na tuto sestavu http://www.czc.cz/bs7l036tqehgg8qsb7fhpst123/sezna m

Pokud by zde vse fungovalo,asi bych ji vzal. Tohle je vsak pouze pokus. Je tam dost silna grafika a proto je na ostatnich vecech setrino. Pokud by to vsak fungovalo,bral bych ji- prece jen je to silna grafika. Tak to kdyztak zkouknete a reknete,zdali by to fungovalo. Diky

P.S: Opakuji,je to pouze pokus,nenadavejte mi

- Chybí ti tam napájecí kabel ke zdroji (u zvoleného typu není v příslušenství):
http://www.czc.cz/premiumcord-napajeci-230v-k-poci taci-2m/62389/produkt

- Monitor se zvolenou grafickou kartou nepůjde použít, protože má jen analogový (VGA) vstup, který už R9 290 nepodporuje. Ze stejného důvodu nevyužiješ ani ten DVI-D kabel.

- vzhledem k tomu, co podporuje CPU bych vzal asi paměti DDR3-1866 (i když rozdíl ve výkonu bude cca 1%):
http://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactical-8gb-2 x4gb-ddr3-1866/101085/produkt
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-pnp-8gb-2x4gb-dd r3-1866/93439/produkt

- HDD bych vzal spíše WD Blue
http://www.czc.cz/wd-caviar-blue-ex-1tb/110330/pro dukt

Pro samotnu herní sestavu je taková základní poučka a to, cena g.karty by měla být okolo jedné třetiny určeného limitu.
Jinak to dopadne tak, jako u tebe - 50% limitu vrazíš do g.karty a potom zbytek sesmolíš/okradeš na kvalitě/výkonu/dlouhodobé stability - životnosti aby ti to vlezlo do limitu.
(to je princip všech garážistů a "hypersuper" kvelbů = nevyváženost)

Tak 1 nechápu, když jsi dal amd proč ho zase nějaký manijak do intelu přesvědčuje na intel. Já mám fx 8350 a je fakt dobrej. Na všechny moderní hry staší+ má dobrou rezervu. Ono kecat umí každý, ale když to doma neměl. Radši peníze dej do grafiky.
Monitor ber tenhle BenQ GW2320 - LED monitor 23"
Je dobrej

Vzal bych i jiný zdroj třeba seasonic 650w ale 1 silná 12v větev. Než takhle napájet grafiku ze 2 větví. A určitě lepší desku. Nějakou asus třeba ASUS M5A99FX PRO R2.0 - AMD 990FX, ASUS M5A99X EVO R2.0 - AMD 990X nebo drahší ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - AMD 990FX.

Právě že vnucuje, když jsem se radil já, tak taky hned intel intel. Ale já mám fx8350 8 jader a tedy ani 8 jader nevyužiju, ani cpu na 100% při watch dogs. Grafika je super r9 280 x tri x od sapphire. Nemohu jsi stěžovat. Radši jsem ty prachy co jsem ušetřil na cpu dal do grafiky.

Přečteno mám, myslíš, že realita není dobrá zkouška? Na monitoru, který má třeba 60Hz tedy 60fps a máš to jak to intelem vylepšíš? Asi nijak. Je to na každém co chce. Kdybys ses dívál na testy tak víš, že ve hře se to nepozná.

Proč myslíš, že má cenu jít do amd? Levnější, i když můj pc stál přes 35 000kč, takže na intel bych měl, ale nechci. AMD na hry,videa atd stačí. Sám mám fx 8350 a nemohu jsi stěžovat.
Jak někdo kecá, že hry, které využijou jen 1 jádro tak amd je slabý. Taková hra je třeba worldoftanks, ale kecy v kleci. Nic se neděje, pořád okolo 50-60fps. Na full hd ultra.

FX 8350 je vlastně přetaktováná verze fx 8320. Nějaký výkon navíc tam je, ale moc né. Ale než to taktovat doporučuji fx 8350. Názory budou vždy jiné. Intelák dá palec intelu a amd nadšenec amd.
Asi tak, u mě při vybírání cpu hrálo, recenze lidí, cena a taky u kámoše, který ho má. + na youtube jak máš testy her a cpu. Na tom jsem usoudil, že amd je vynikající.

Na videa a hry je to dobré. Nevím co víc by tak dělal. Stějně je to herní pc, takže na hry a videa. Což fx je na to dobré, Až bude mít profesionální tak pak intel.
Třeba vyvojáři her je jasné, že mají asi intel, totéž u výpočtu, laboratoř atd.

Jo dobré, tak ušetřil jsi na grafice. Hele tu desku radši ASUS M5A99FX PRO R2.0 - AMD 990FX. O 400kč víc. Máš zdroj, který má 2 12v větve, tak nezapomen pokud to budeš sám skládat napojit grafiku ze dvou větví a né jenom s 1. Radši jsi to nech poskládat zdarma u czc.cz

"otakarek458" - už mě ty tvoje kecy nebaví.
Ve hrách se slušnou sestavou nejde vůbec o nějaké max nebo průměrné fps, nýbrž asi nevíš co to jsou propady a ty jsou důležité.
Příklad:
Tam kde bude FX "traktor" na 20fps tam bude Intel i5 30fps a to je ten rozdíl.
Navíc tvé ohánění 8 jádry je taky úsměvné,
FX 83xx je čtyř modulový procesor s dvěma jádry na jeden modul se společnými instrukcemi = takže to zdaleka není plnohodnotné osmi jádro.

Mě nebaví tvoje bláboly. Hraju her a propady jako 30,20 fps nemám. Takže asi tvoříš mýtus.
Asi nevíš že nejduležítejší je grafika. Kdyby to byla pravda co to meleš tak by se amd procesory neprodávaly a amd by dělalo jen grafiky a ne cpu, protože by se jim to neoplatilo. Konec nemá smysl se tady hádat.

Hrál jsi Armu 3 nebo DayZ SA? V těchto hrách bude mít ten tvůj 8350/8320 stejný výkon jako 5 let starý Intel, protože zrovna tyhle hry jsou trochu víc blbě optimalizovaný pro ty tvoje traktory. Zrovna ty 8350 má kamarád a běhání ve velkých městech je pro něj zlo, zvlášť když narazí na někoho, komu svrbí prst na spoušti

Však otakar mele blbosti, já si koupil AMD CPU a počítal s propady FPS - samozřejmě to jde pěkně vidět... Brácha má intel a u něho se ve WoT nic nekoná... Pokud ten PC stojí 25K+ Tak jedině intel...

Též "David150"; "david100"; "novej"; teď je motýl s číslem...
Jinak píše jako prase a nemá ani jednu Poirotem oblíbenou buňku.

Tazatel také vybírá jak může:
http://pc.poradna.net/q/view/1278048-chladic-a-zak ladni-nedostatky
http://pc.poradna.net/q/view/1278380-herni-pc-do-2 0k
1278762-intel-vs-amd - zde ho "motýlek" zblbnul asi úplně.
http://pc.poradna.net/q/view/1279613-funguje-toto- pc

CPU je blb, co třídí jedničky a nuly! Znamená to, že je mu úplně šumafuk, co ty jedničky a nuly představují! Pochopitelně jsou instrukce, které urychlují nějaké to třídění, ale vzhledem k Velké Modré si to navzájem oba výrobci předávají.