
Upgrade CPU
Jen se chci zeptat jestly by šlo upgragrejdovat CPU u Acer aspire E1-531G
Motherboard Model:Acer EA50_HC_HR
Motherboard Chipset:Intel HM77 (Panther Point)
BIOS Version:V2.21
Teď mám Intel Pentium B960 2.20GHz 2 jádro a chtěl by sem tak 3Ghz 2 jádro.
Tak jestly by ste našly (já sem hledal a nic)
Třeba tenhle jestly by mi tam šel http://www.eshoprodosa.cz/zbozi/5762/Procesor-Inte l-Mobile-i5-450M-2-40GHz-3M-SLBTZ-Dua.htm lepší sem nesehnal.
Vyměňovat v notebooku něco jiného než RAMku nebo HDD je blbost hlavně kvůli kompatibilitě ale i kvůli napájení. Navíc ten rozdíl o 800Mhz je celkem nepodstatný. Acery mají už tak dost problémy s chlazením a ještě ho "tunit"... to opravdu nee.
A samozřejmně o tech pár Mhz by sem to nezvyšoval ale musel by sem najít nejakej lepší.
- Pak nám ukaz, jak si to CPU vytáhl.
Já o tom jenom uvažuju nejdřív si chci koupit SSD vymněnit CPU mně jen napadlo.A kdyby sem to myslel opravdu vážně tak by sem si vše vyhledal jestly mi to půjde kompabilitou.
A kdyby mi nějak závratně zvýšily teploty tak vrátim zpět starej CPU
Tak to se cejtíš,nejdřív ten novej sehnat odpájet starej připájet aby byl kompatibilní atd (věci k tomu určené zřejmě máš),to akorát odkouříš a budeš ten zázrak moc akorát vyhodit.
Myslim že tenhle model nemá připájenej CPU podival by sem se ale nemam chladící pastu.
- Jak chces s presností hodináre, mēnit CPU které je vlisované, pripájené k základní desce, nepočítaje Update BIOSu ktery nemusí nové CPU rozeznat'
Ono tam je jen přimontované šroubkem (myslim)
Přimontovaný šroubkem je tam možná tak chladič toho procesoru.
Tu je stránka na ty CPU asi nejlepší intel[1]?pager=60
asi tak co sem hledal tak je tenhle intel[1]/socket-1155/intel-core-i3-3220t-low-power-280g hz-box-dvoujadrovy-procesor-socket-1155-dual-core je na 35W což mám i teď.
Ale je celkem drahej. takže nevim jestly by se to vyplatilo :D jestly si nekoupit časem stolní :D
Máte pravdu je to teší než sem si myslel navíc musím mít asi Socket G2 (rPGA988B a když sem našel jeden tak má prikon 45W nevim možná by to zvládlo.
Nejlepší rada je: Nedělej to! Dej si tam klidně SSD, ale i kdyby se ti výměna CPU podařila (o čemž pochybuji), tak ti to stejně k ničemu nebude...
No tak když OS my vytežuje procesor treba na 30 nebo ve hrach to mam na 100%
jasný vykašlu se na to protože na českym trhu nebudou kompatibilni s mim pc kdyby sem mněl socket 1150 tak by to bylo o mnohem lehčí
A jo nevyplatí se to ted co sem nasel s tim mim potrebnim Socket rPGA988B tak vsechny jsou drahý jeden za 14 (no bylo to 4 jádro) druhej za 7 tak 2 litry bych do toho dal max možná 3
To je už daleko výhodnější i rozumnější koupit nový notebook nebo ideálně na hry stolní PC.
Právě a jěště to kupovat s rizikem že mi to nepůjde. ted se na to uplne sorry za ten vyraz VYSERU!!