Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky wifi router

Ahoj.

Jak jsem tady i ruzne na internetu zjistoval prisel jsem na to ze wifi router co mam doma uz nestaci.
Pres program jsem zjistil ze u nas v panelaku se to hemzi wifi sitemi na 2,4Ghz a na vsech kanalech je alespon jedna wifi(zvolil jsem 4ku je tam jen jeden a je daleko-Praha net)

Tak se chci zeptat jaky novy bych si mel koupit?Urcite chci 5Ghz pac co jsem koukal to tady nema jeste nikdo(alespon v okoli)

Plus na PC vedle je USB wifi Belkin F6D4050...bude novy router fungovat i s timto?
Dekuji

Můžeš zkusit Mikrotik, jeho citlivost a pokrytí je velmi dobré. Nicméně vše má své limity. Všichni si kupují větší a "silnější" antény, ale to je většinou kontraproduktivní, protože tím jen více vysílají další (silnější) rušení a přijímají odrazy a cizí sítě. Navíc soused si koupí silnější, a hned se "urvou" další - nakonec to skončí úplně nepoužitelným pásmem 2,4GHz...

Koukal jsem ale taky docela drahe...pokud jsem koukal spravne.

No prave...take jsem premyslel a proto mne napadla ta 5Ghz sit...ale to jsem nevedel ze s ni budou takovej "problemy"

Jinak k tomu opravdu potrebuji jeste neco od providera internetu(UPC)?Myslel jsem ze je to jen ve wifi routeru

pleteš se i v tom, že ti stačí jeden kanál. To platilo (víceméně) u Béčka, Géčko má přesah +/- 1 kanál (dohromady 3 kanály). Plnotučné Nko pak doslova zasere půlku z dostupných kanálů.. 5GHz je docela nákladná záležitost, router minimálně dvojka a k tomu si přičti náklady na výměnu klientských karet.