Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovovací frekvence u LCD (60Hz)

Dobrý den, budu kupovat nový LCD monitor a v jedné recenzi jsem se v záporech dočetl "Obnovovací frekvence 60Hz". Hledám už chvíli na internetu a všude čtu, že u LCD je obnovovací frekvence víceméně jedno, protože u statického obrazu, nic neproblikává.Někde jsem se dočetl, že z toho můžou bolet oči a lidé s citlivějším zrakem mohou pozorovat takový "něklid obrazu".

Rád bych tedy věděl, jak se obnovovací frekvence projevuje u LCD a jestli je těch 60hz nějaký problém...

Odkaz na recenzi:
https://pcmonitors.info/reviews/samsung-s24d390hl/

60 Hz bylo málo u CRT obrazovek, kde paprsek vykresloval řádek po řádku na stínítko a to pak pomalu zhasínalo - obraz byl takový pulsující. Chtělo to aspoň 85 Hz, ideálně 100 Hz. LCD je úplně jiná technologie. Tam je podsvícení stálé a tekuté krystaly v každém (sub)pixelu se otevírají, nebo zavírají. Žádné pulsování tedy nehrozí.

Bez ohľadu na to čo, bolo spomenuté vyššie, LCD monitor môže pri 60Hz preblikávať. Nechcem rozoberať presne prečo, aby ma MM neprevalcoval vyhláškami :-). Súvisí to z rušením sieťe 230V, zlým uzemnením...Zdvihni o 10/15 ak, to monitor zvládne. Blikanie najlepšie vidieť periférnym videním - nebudeš sa dívať priamo na obrazovku.

To ti ale blika podsvietenie, ak mas este trubice a ne LED. A nezavisi to od obnovovacej frekvencie, resp. ak tak je to len interna vec DC menica v monitore, nema to priamu suvislost s obnovovacou frekvenciou.
P.S. alebo to mas napojene na VGA a mas tam zemnu slucku apod, pouzi digitalne rozhranie.

:-) Keď bliká podsvietenie obrazu, bliká tým aj obraz. S tebou sa nedá hádať, tak to riešiť ďalej nechcem. Podstatné pre mňa je, že zdvihnutím obnovovacej frekvencie sa to upraví. Že to na LED nebliká je kľudne možné. Pre domácich užívateľov to asi neplatí, ale pri väščích sieťach niekedy pomohlo vymeniť tienený LAN kábel za netienený.
Ak má užívateľ problém s dlhodobým pozeraním na monitor, kúpil by som vyššiu triedu. Lacný LED je horší ako CRT.

Dotazovatel chce ale kupovat novy monitor tak urcite nebude kupovat trubice, a urcite to nebude dnes pripajat cez analogove VGA.
Tvoje pocity suvisia aj s tym ze blikaju ti osvetlenia v kancelarii (neonka blika na 50Hz) a vidis interferencie s trubicami. Ze radsej nerozbijes tu neonku :-) (a ano stare trubice blikaju, lebo cinan :)