Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po aktualizaci na Windows Phone 8.1 se nelze připojit k wifi

Dobrý den. Prosím o radu. Mám telefon Nokia Lumia 520. Včera jsem si udělala update z WP 8.0 na WP 8.1. Od té doby se nemohu připojit na wifi v práci. Máme tu dvě možnosti. V přízemí je ADSL wifi router. Je na internetu sám pouze pro jednu kanceláč. Na něj se připojím v pořádku. U nás v prvním patře je wifi na kterou jsem se běžně připojovala když tam byl WP 8.0. Teď to nejde. Signál je veden následovně. Někde od serveru je rozvod do zásuvek v kancelářích ve druhém patře. Do jedné je zapojen AP OvisLink a z něj vede další kabel k nám do prvního patra do Dlinku DIR 600. Na ten jsem se připojovala. Teď to nejde na WP 8.1. V síti nikdo nic neměnil ani nenastavoval. Připojit jsem se mohla i na ten Ovislink. Teď nejde ani to. Poradíte proč mi to nefunguje?

To nepomáhá. Ještě před vlastním připojením mi mobil zahlásí, že z této sítě se nebude možné připojit k internetu a ptá se jestli se chci připojit. Ať zadám ano či ne je to jedno. Nedostanu se na internet. Kamarádka vedle má tu samou lumii ale 8.0 a té funguje vše tak jak mně před tím updatem.

Tak po tvrdém resetu do původního továrního nastavení se moje Nokia připojí bleskově a ke všemu. Nyní stahuji opět oba updaty potřebné pro aktualizaci na 8.1. Pořád je potřeba admina sítě? Toto mně pouze ujišťuje v tom, že ten update v Nokii něco změní.

Je uplne jasne, ze to v tovarnom nastaveni funguje a fungovalo to aj pred tym.
Na to co sa zmeni je potrebne vediet presne co sa tam zmeni (to vie ten, kto riesil presne tento problem), alebo na to treba prist skumanim. To sa da, treba ovsem popisat stav nastaveni. To si zatial nespravila a ako si vsimam ani sa k tomu nechystas.

Ak to chces vyriesit je potrebne popisat nastavenia minimalne ovladaca wifi karty v mobile a nastavenia AP na ktory sa pripajas. Da sa to potom este robit stylom pokus-omyl ak mas zaujem. Tych nastaveni je celkom aj dost. Mimochodom update velmi rad updatne aj ovladac, ktory moze byt len pre US. To znamena, ze nefunguju kanaly 12 a 13.

Sračka :-D:-D No ono vlastně celý systém Windows Phone 8 či 8.1 je jedna velká sračka. Dostala jsem ho od sestry k narozeninám. Až potom jsem zjistila co je toto za STUPÍDO DEBILO systém. Nic na to není. Hry nehraju a pořádnou aplikaci na to nenajdeš. Samy šmejdy ktery jsou k ničemu, absolutně k ničemu. Ale mám sestru ráda a taková potvora nejsem, že vyhodím nebo prodám dárek. Jsem blbá já vím ale taková prostě jsem. Jen ty WP 8.1 mají některá vylepšení která se mi líbí ale do půl roku, spíš ale dříve, budu na Androidu. WP má podle mě budoucnost asi jako linux v operačních systémech. Ze sta lidí ho má snad jeden :-). Windows Phone 8 je hroznej ale musím přiznat, že funkční systém pro mobily. Ale dávám tedy na vás MM.., děkuji a zůstávám u WP 8.0.
Pro jednoduché lidi jednoduchý systém. Mně ale, Windows Phone 8 či 8.1, absolutně nevyhovuje. To už byl, dle mého názoru, mnohem lepší Symbian3 na Nokii 8. Kam se na tu stařičkou osmičku hrabe ta moje nová slavná Lumia :-D:-D:-D:-D
Děkuji za vaše názory. Tímto považuji věc za vyřízenou a uzavřenou.

Tak ked tam su nejake vylepsenia tak si tam daj 8.1 ale potom budes muset diagnostikovat ten problem - ako uz pisal kolega vyssie ci nemas WiFi ovladac prepnuty na USA, alebo potom to treba podrobne diagnostikovat tam kde to nefunguje v tom momente kukat jake ti to ponuka siete ze ci ju vobec vidis, co sa stane ked das pripojit, jaku IP ti to da atd.

(P.S. ja osobne u vacsiny veci ostavam na tom co tam dal vyrobca a jadro zasadne neaktualizujem, stale mam android 2.3 ci kolko, nechapem naco to tam vsetci aktualizuju ked na 2.3 bol este flash a vsetko funguje, a na 4.x androide neni flash a nic nefunguje, ja neviem co to su za uchylky furt cosi aktualizovat ked potom nic nefunguje :-)

Dávám to sem pouze pro případ, že někdo bude mít podobný problém a nebude vědět jak na to. Mám Lumia 520 WP 8.0.

1) K podnikové síti se připojím. Připojím se v podstatě ke všemu
2) Update na WP 8.1. Nepřipojím se k podikové síti. K ostatním ano.
3) Downgrade zpět na WP 8.0. Opět se připojím ke všemu.
4) Hard reset a update na WP 8.1. Nyní se opakuje bod 2).
5) Kontaktuji našeho IT který do firewallu a brány zadává přímo můj telefon a přiděluje mu IP adresu.
6) Vše funguje jako před tím a Lumia 520 s WP 8.1 je na inernetu

Nyní je vše ok. Náš IT mi ale nevysvětlil proč tomu tak bylo a co se stalo s nastavením Nokie a wifi po updatu na 8.1, že se nemohla připojit. Pokud to někdo dokáže vysvětlit tak budu, za tuto informaci, ráda.

Děkuji.

To neries, od toho je tam ten admin aby sa user nesral s pocitacmi, ale makal na tom, za co je hodnoteny a plateny. Ak budes adminom, budes vediet preco. Vo firmach je bezne IT podpora, kde sa da zavolat a nahlasit problem. Clovek, ktory to dostane na vyriesenie je za to hodnoteny a ma na to stanoveny cas.