Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laserova tiskarna dela pruhy HP LJ 2600n

Dobry den,

moje tiskarna HP LJ 2600n dela svisle modre pruhy pres cely papir. Nejprve jsem koupil novy originalni toner a stale to delalo. Tak jsem koupil jeste jeden toner ale jiz neoriginalni ale od dobre spolecnosti a dela to stale, ale na jinem miste. Vzdy kdyz otevru tiskarnu tak na Transfer Belt je presne ten modrej pruh jeste videt. Po spusteni cistici stranky se sice vycisti Transfer Belt, ale nasledny tisk je stejny.

Po zatrepanim obou toneru (jak noveho originalniho, tak noveho neoriginalniho), tak se pruh presunul trochu na jinou stranu. A toto je me prave primnelo koupit jeste jeden toner protoze jsem si myslel ze ten prvni originalni je poskozeny. Nyni si to nemyslim.

Napada Vas nekoho co bych mohl vyzkouset prosim? Nejaky pritlak?

Samozrejme ze jsem celeou tiskarnu cistil, vyfoukal a vse setrne utrel papirovym ubrouskem, aby nevznikala zadna staticka elektrina...

Dela to pouze modra barva o to vic je to pro me zahadou...

Pro lepsi predstavu pripojuju dve stranky s prvnim originalnim tonerem a druha po instalaci neoriginalniho...

Diky predem, chtel bych to pouzit jako darek ale nevim jestli to pujde. Prosim o rady profiky :) diky predem

[2b5tep.jpg]

takze jsem se vcera jeste dostal do druheho nastaveni (pouze pres urcitou klavesovou zkratku coz jsem prvne nevedel). A tam bylo cisteni ETB - myslim si ze je to electronic transfer belt. Po 5x vycisteni za sebou a potom vytisteni cistici stranky, tak stranka je temere cista a transfer belt take, ALE....

Kdyz tisknu cistici stranky dal a dal tak uz u 3-4 stranky jdou videt opet modre pruhy. Nechapu ze to dela jen modra. kdyby na transfer beltu byl spatna sterka tak to prece nesetre zadnej toner a ne jen modrej.

Vsude na netu, kde jsem hledal, tak se pise jen o modry ... coz porad nechapu jestli tahle tiskarna (transfer belt tohohle typu) s tim ma problem nebo nevim...

jinak nemate teda nekdo nejakej navod jak spravne rozebrat ten transfer belt... vim jak ho sundat, ale nevim v jakych mistech je ta sterka a jak bych ji potom mohl vycistit ci opravit...

btw: vcera jsem zkousel jeste cistit transfer belt primo urcenym pripravkem na nanaseci valce do laserovek a porad to delalo samozrejme... proste po tom vcerejsim cisteni etb jsem si jisty na 90% ze je to chyba transfer beltu a tim padem my tady urcite bude plno lidi radit tak si kup novej z ebay... spis bych uvital radu jak to udelat doma sam...

a posledni otazecka: mohl bys mi dat nejaky kontakt na toho tiskarenskeho guru? Dix predem

diky predem vsem