Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojeni DisplayPort - HDMI neexistuje?

Potřebuji propojit výstup z GK "mini DisplayPort" do monitoru "HDMI". Buďto jsem absolutně failnul v používání googlu, nebo taková redukce téměř neexistuje?
Našel jsem dvě, jedna je premiumcord který garantuje pouze připojení k zařízením od Applu, dokonce ani technik z CZC neví jestli by to bylo kompatibilní s normálním PC -
www.czc.cz.
Druhá je v ceně přes 2000,- Kč.

Prosím o radu.

apple redukcie sú na pc v podstate nepoužitelné,majú svoj firmware,ktorý nadväzuje na firmware čipov v apple zariadení,z ktorých je vyvedený dotyčný konektor,takže predpokladám,že s normálnym pc komponentom nedôjde k zhode a inicializácii,ale dotyčné redukcie existujú aj pre pc/tablet komponenty,videl som napr. v nay-shope od hama,trully,pqi,belkin v cenách okolo 29-35 eur,nieje to síce nízka cenová položka,ale dajú sa kúpiť aj pre pc použitie,zrejme bude treba zájsť osobne do obchodu a pozrieť,dotyčné záležitosti napr. v nay-shop online ponuke nenájdeš vôbec,ale fyzicky v obchode sú

možno má jednu z verzií kariet,ktoré tu boli jeden čas v predaji,ktoré mali 3x/4x display port a nič viac,niečo a la sapphire/evga home theater dp edition,ale tie adaptéry pre pc existujú v predaji,len mnohí takéto maličkosti v cz/sk online obchodoch ani neuvádzajú ako dostupný tovar,ale v predajnich existujú medzi doplnkovým tovarom ako napájacie zdroje,káble,usb huby a spol....

Mám AMD HD6970, starou skoro 4 roky. Má 2x DVI, 1x HDMI, 2x DP. Oba DVI porty sou dodělané (mechanické pošlození). Naštěstí grafika funguje stále. Budu kupovat kvůli tomu novou ale asi až na nový rok, do té doby jsem ji chtěl mít funkční. Mám 2 monitory proto, 1 na HDMI a druhý měl být přes DP. (Oba monitory mají pouze HDMI a VGA vstupy.)
.

edit: Ta redukce nejde koupit v normálním obchodě? Jsem objel půl města a většinou na mě čuměli výrazem: "Displayport?, Co to je? Monitor?" Teda to bylo ve velkých řetězcích, v malých PC shopech věděli o co se jedná, ale nikde neměli.