Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace XP na netbook s Linuxem

Dobry den,

mohl by mi prosim nekdo poradit jak nainstalovat xp na netbook s linuxem. Netbook nema mechaniku, takze jsem si vytvoril bootovaci usb flash disk s OS XP, ale z neho to z boot menu jen naskoci zpet na Linux. Zkousel jsem hodne hledat, ale vsude se spis resi prechod z XP na Linux nez obracene. Jsem laik, prosim o radu, dekuji. Jedna se o Linux Mint 17.

Zkusil bych na jiném PC, jestli to z té flashky vůbec bootuje.
Pokud se ukáže, že ne, tak bootovací flashka se dá velice jednoduše vytvořit v Linuxu. Naformátuješ flashku na fat32, zkopíruješ na ni instalační soubory XP (celý obsah ISO), potom otevřeš gparted a u flashky nastavíš příznak (flag) bootování. Toť vše.

nikdo mi neporadi? pokusim se jeste priblizit muj problem...Netbook jede na OS Linux mint, ktery jsem instaloval misto Win 7. Momentalne bych rad vyzkousel XP, WIN byl kompletne z ntb odebran. Nemam mechaniku takze jsem vytvoril bootovaci usb disk z ISO, pokud vsak restartuju PC a zvolim boot menu, opet se mi vse vrati do Linuxu...jakoby ta bootovaci flash vubec nepracoavala. Vytvoril jsem ji pomoci prikazu "vytvorit bootovaci flash disk na usb klicenku" v menu USB disku. Podle me se nabootovala spravne, protoze se zobrazi ikona WIN XP. Muzete mi prosim poradit kde je chyba? Diky.

nevim jestli si me pochopil, pravym tlacitkem kliknu na ISO soubor s vyjede mi nabidka, kde je i tahle moznost...

V jakém operačním systému ta nabídka je?

delam to presne jak si rikal...ISO zkopiruju na flashu, v Gparted nastavim priznak boot

Ale nikdo tu nenapsal, že máte zkopírovat to "iso", ale soubory a adresáře v tom "iso" souboru.

Iso ti nebude len tak bootovat z flash. To si kde videl ze bootuje rovno iso subor? (a ani vykopirovane subory z iso nebudu bootovat)
Pouzi wintoflash alebo si vypal CD.

P.S. aj keby sa ti z linuxoveho grubu podarilo naemulovat CDROM s tym iso, tak ta instalacia po restarte fungovat nebude (BSOD) takze zabudni na iso na flash a pouzi co pisem o 3riadky vyssie.

asi jsem se spatne vyjadril....samozrejme me ISO nebude jen tak bootovat, pouzil jsem Unetbootin kterym jsem flashku nabootoval, ale stejne mi to z boot menu dal nejelo, zustala tam viset modra obrazovka s prikazem Default a stale jen nabihal 10ti sekundový odpočet, tak nevim...

P.S. wintoflash spustis na nejakom inom PC s Win, trebars u kamarata.
Ak si na severnom pole a v okoli 150km neni ziaden iny PC s Win, tak si urob bootovaciu flash DOSu, a spust z DOSu i386\winnt.exe (na HDD treba mat ale potom predpripraveny oddiel FAT32, po instalacii ho skonvertujes na ntfs prikazom convert)