Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt při reinstalaci windowsu

Dobrý den, mam takový problém. Sestře nedávno přestal pracovat pc. Když zapnu počítač objeví se mi chyba ze soubor byl poškozen: http://forums.techguy.org/windows-xp/891362-window s-xp-loading-screen-freezes.html , stejne při poslední známě konfiguraci, stejně tak nouzový režim. Rozhodl jsem se přes konzoli pro zotavení nakopírovat chybějící soubor, ale jaksi když vložím windows xp objeví se mi modrá smrt q174803716.htm , hledal jsem na internetu a všichni píšou, že mám v biosu přepnout řadič z IDE na AHCI nebo naopak problém je že počítač se dost starý a nic takového v biosu nemám je tam řadič IDE ale nic víc. Harddisk normálně funguje, nic není zavirované, myslím si že se prostě disk při startu nenačte a nevím jak to vyřešit. Předem děkuji za vaše návrhy a řešení.

"počítač se dost starý" Ake ma pripojenie harddisk? SATA, alebo PATA (IDE siroky 40/80 zilovy kabel)?

"biosu přepnout řadič z IDE na AHCI" (skor opacne) sa tyka len SATA diskov pri instalacii WinXP.

Nejake info o zakladnej doske by nebolo?

Ak tam mas 0x0000007B tak to znamena ze sa instalacka nevie dostat na bootovacie zariadenie (v tomto pripade CDROM) takze zrejme tu CDROM mas zapojenu na nejakom extra radici (zavisi od dosky a od toho kam presne je strceny kabel) alebo mas v BIOSe SATA mode nastavene na AHCI alebo RAID. Alebo mas blbo master slave (samotne slave na kabli), co by ale nemalo robit problem, ale moze.