Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Canon MP495 - jak propojit s wifi s heslem?

Dobrý den,

vždy jsem tuto tiskárnu používal jen s propojením usb kabelu a vše pracovalo. Jenže nyní mám notebook a vím, že tato tiskárna má i funkci wifi a že jde přes vzduch odesílat požadavek na tisk. Chtěl bych to tedy využít. Mám wifi zabezepečenou pod heslem. V manuálu jsem se dočetl, že se zmáčknutím tlačítka se šroubovákem rozsvítí na tiskárně ikonka wifi a snaží se připojit, ale moje tiskárna se na wifi nespáruje (jen modře ikonka wifi bliká a pak napíše error). Možná to funguje jen pro wifi bez hesla? Zkoušel jsem notebook a tiskárnu propojit kabelem a aktivovat na tiskárně to spárování wifi, ale nepomohlo. Má někdo s tímto zkušenosti?

Děkuji za postřehy a rady.

Proč je wi-fi tiskárna nesmysl ? Shodou okolností uvažuji o koupi nové tiskárny. Doma máme jak já tak manželka jen každý svůj notebook a wi-fi router do něhož je ještě připojena televize (jde tak pouštět filmy z ntb přímo v televizi).
Router máme v obýváku za televizí a nechce se nám tam u něj mít i velkou tiskárnu.
Dle mého je v tomto případě ideální právě tiskárna s wi-fi, kterou můžu umístit kdekoli v bytě, nemusím tahat žádné kabely a vše bude fungovat...
Rád si samozřejmě vyslechnu protiargumenty.

Komunikace s WiFi je obecně pomalá a soubory, které se hrnou do tiskárny jsou velké klidně desítky až stovky MB. Pokud ti nevadí, že budeš na tisk hodně dlouho čekat...

Tím, že máš router připojen přímo k TV, myslíš, že TV má jen síťový kabel a nemá WiFi? Jinak opět, na klasické filmy to funguje, na filmy ve vysoké kvalitě nebo 3D filmy už by wifi přenos z notebooku do routeru nestačil.

Tak já doma budu tisknout tak pár stránek za měsíc. Žádné stovky MB souborů tisknout neplánuji. :)

Ohledně té Tv, je fakt, že k ní mám napřímo připojen disk s filmama. Ale vždy jsem filmy před přehráním na disk přehrál klasicky v televizi z noteooku přes wi-fi (a to bylo ještě v době, kdy jsem neměl ani televizi připojenou kabelem k routeru, ale i ta šla do routeru přes wifi, až po aktualizaci firmawaru televize, se přes wifi s mým routerem nespojí, tak jsem použil kabel).
Filmy co přehrávám, tak mají většinou velikost přes 2GB. 3D avatar měl velikost přes 4GB (možná až 8? teď si nejsem jistý) a rovněž se přehrál perfektně. (televize samsung ue46f6340, v notebooku AllShare manager)

Stejně děkuji za info. Pro mě (s mým objemem tisku) tedy jediná nevýhoda tiskárny s wifi je její vyšší cena. :)

Dobrý den a děkuji za odkaz i radu. Pomohlo to. Odinstaloval jsem původní ovladače a stáhl MP495 series MP Driver Ver. 1.03 (Windows 8.1/8.1 x64/8/8 x64/7/7 x64/Vista/Vista64/XP. Poté spustil, připojil kabelem tiskárnu a hned si vybral LAN tiskárnu a poté zabezpečení WPA2 - nastavil jsem heslo. Následně jsem kabel odebral a lze tisknout i skenovat bez kabelu. Pracuje správně na notebooku i osobním PC. Pro mé účely naprosto dostačující.

Děkuji všem za rady i vysvětlení v čem je wifi tiskárna jiná než připojená kabelem.