Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ubuntu zamrzává

Ahoj včera jsem nainstaloval ubuntu místo win 7, problém ovšem je, že když se ubuntu spustí a já něco začnu dělat tak přibližně po 15-30 sekundách kurzor i systém zamrzne. A musím počítač vypnout hard. Prosím o nějakou radu, protože takto je počítač v podstatě nefunkční.
Změna předmětu, původně: extromen (karel)

Nechces tam vratit ty Windowsy?

To Ubuntu uz do konce prazdnin stejne nerozchodis, ani ten Mint. To jsou mimochodem rady tady, mu nefunguje Ubuntu, protoze ho bud neumel nainstaovat nebo ma nekompatibilni ci vadny hardware a vy mu poradite, at tam da Mint.

Mint mu nikdo neradil, přišel s ním sám, ale je pravda že pro začátečníka je asi nejvhodnější. Ale HW je stále tajný a kromě informace, že vše mrzne i při live spuštění, sem nenapsal nic, a tak myslím že další rady (snad kromě té tvé) jsou za těchto okolností zbytečné. Pokud by opravdu měl zájem, zajde na Ubuntu.cz....

Souhlasím, nemá ncenu se přít, až na "padání" Cinnamonu. Mint má -kromě jiných verzí- 4 založené na Ubuntu, a to 32 nebo 64 bit s prostředím Mate a Cinnamon. Používám 32bit/Mate na 9 let starém počítači s Athlonem XP a 64bit/Cinnamon na cca 1 rok novém. Za léta jsem zkusil všechna windows počínaje W3.11 až po W7 a ani jedny z nich nebyly tak stabilní jako Mint, zejména v prostředí Mate. U Cinnamonu se některé doplňky nechovaly podle mých představ, ale padání sytému se nikdy nekonalo. Mint používám od verze 10, Ubuntu s Unity naopak mě jako uživatele neoslovilo.

Napsal jsem to spatne, pada Cinnamon, graficke prostredi, nikoli system. Mel jsem Mint 13 a 14 a kvuli padani Cinnamonu jsem se vratil na Ubuntu, kde jsem nedavno Cinnamon zase testoval novou verzi, protoze graficky design se mi moc libi, ale padalo to zase. (Zkousel jsem to na nekolika PC.)

Mate je pry OK, ale me neoslovil, jsem zastance KDE, ale momentalne teda pouzivam Unity, protoze KDE je nutne customizovat, aby to bylo podle mych predstav a nejak na to nemam cas a na Unity jsem si zvykl.

Osobne doporucuju Ubuntu hlavne z toho duvodu, ze ma obrovske mnozstvi uzivatelu a temer kazdy problem, ktery se vyskytne, uz nekdo resil a obvykle i vyresil. Takze pokud zamrzava prohlizec s flash playerem, tak nejprve hodit popis do googlu a divil bych se, kdyby to nenaslo reseni.

Na notebooku s Celeronem II 400MHz mam Ubuntu 10.04 s fluxboxem. Ono vicemene jadro je furt stejne nezrave, problem u techto starsich pocitacu je s grafickym prostredim, takze staci vymenit napriklad za ten fluxbox a hned se to zrychly od sto procent. ;-)