Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 na Starém PC

Zdravím,mám staré PC na kterém mám nyní Windows 7 SP1 32bit. Už mi dost lidí psalo v poradnách že to je jen trápení atd.. Ale popravdě jede mi o dost rychleji než když jsem tam měl nově nainstalované XPčko.. A teď k věci..

Chtěl bych tam dát Windows 8.. Windows 7 Mi tu jede absolutně bez problému,ačkoli bez Aera.. Ale to mi nevadí.. Chtěl bych vědět zda to rozjedu na této sestavě..

AMD Sempron 2300+ 1.57GHz (Taktovaný na 1.8GHz)
RAM 1.25GB
Grafika HIS Excalibur 9250 128mb aka. ATi Radeon 9250..
Vím,žádná sláva.. Historický kousek..
Díval jsem se na minimální požadavky a zdá se mi že by to mohlo jet jako 7ka.. (HW požadavky nejsou zas tak rozdílné)
Šlo by to tedy? Ano,je mi jasné že na tom nic moc nerozjedu,že to bude pomalé atd.. Ale smířím se s tím :D..

Doufám že budete trošičku přívětivější než v jiných poradnách.. Díky moc.. :)

Mě by zajímalo, proč zas mele tyhle blbosti okolo "kradení", když ani neví, jestli je nemá získané legálně a zrovna mu náhodou neseděj na stole, tak přemejšlí, jestli je tam má hodit. Následně pak neví, jestli mu to půjde tak se ptá tady a očekává odpověď, ne nějaký debilní irelevantní kecy.

Usermator, da sa u Teba predpokladat aspom zakladna logika?

Autor ma historicku zostavu (o hovne) a predpokladas ze ma zakupene tri krabicove verzie OS ?
(ktore su x-krat drahsie ako cela zostava).
Ked ma OEM, tak to neni legalne.

"Následně pak neví, jestli mu to půjde tak se ptá tady a očekává odpověď'
Co mu brani pozriet sa na stranke vyrobcu zakladnej dosky, ci dany OS je podporovany?

Co si urobl Ty? Pozrel si aspon podmienky potrebne pre instalaciu Windoes 8 (NX bit a SSE2 instrukce},

"a očekává odpověď, ne nějaký debilní irelevantní kecy"
Ked si na tom tak zle, ze nevies rozlisit "fundovanu" odpoved od "debilní irelevantní kecy",

tak si zober kyblik a chod na pieskovisko (ale urcite nazapinal PC).
Kua prazdminy.

Já jo. Z MSDN mám Win7 a 8 stažený (tedy legálně a zadarmo).
Ovšem člověk, který má MSDN za prvé - nemá v roce 2014 Sempron 2300+ a gigo paměti. Za druhé člověk, který má Windows z MSDN se snad nebude ptát jako naprostý začátečník a prostě osmičky vypálí a zkusí a nehcodí po poradnách, jestli mu to tam půjde. Nebo snad ne? A že by měl doma člověk tehle elektrošrot a 3 krabicové verze Windows, včetně Win 8 je opravdu docela krajně nepravděpodobné.
Taky tyhle kecy na nelegálnost moc nemám rád, ovšem co k tomuhle dodat... :D
A že "známý" vyprodává obchod "prodává" Windows levně... No pokud tam fungují sedmičky, což je stále podporovaný, bezpečný a nejvydařenější systém (od MS)... Nevidím důvod za peníze (byť málo) nakupovat patlací OS, obzvláště vzhledem k HW s velice nejistým výsledkem. :)

Neodpověděli jsme že nelze,pokud pomineme legálnost nabytí,tak W8.1 vřele doporučuji. Velmi svižný systém a hlavně nedat na rádoby odborníky,co si myslí,že dlaždice jsou v osmách dogma. Jen jestli budou na vše ovladače.

Ne to neni moj problem, viem co robi W8 pretoze to musim vediet ptz musim testovat BIOSy ktore urobim, a popri tom vidim vsetky tie MS dementnosti. Dualboot (bootmanager) vo Win8 je najdementnejsia vec jaku som videl za poslednych 40rokov na zemeguli (najprv bootuje minutu W8 aby sa ta opytal ze jaky chcete OS a zvolis Win7 a urobi restart aby mohol potom minutu bootovat Win7 :D)

také jsem experimentoval s windows 8.1 na starém notebooku. Pentium M 1,8 Ghz, 2GB RAM, Grafika GMA 900, HDD 60GB.
Můžu říci šlape to rychleji než čistě nainstalovaný widnows XP. Problém ale je, že už to nebere grafiku (což mě ani nepřekvapuje - nemá WDDM) takže někdy je to trochu trhavé, ale přišel jsem na to, že pokud vypnu HW akceleraci například u flashe, je dobře použitelný i ve fullsceenu, což na widnows 7 na daném notebooku koukatelné není. Co to udělá s tím tvým notebookem - těžko říci.

AMD Sempron 2300+ 1.57GHz (Taktovaný na 1.8GHz)
RAM 1.25GB
Doufám že budete trošičku přívětivější než v jiných poradnách.

jednojádrová sračka procesor, se směskou ramek (ten 256mb bezcenný pomalý nekompatibilní zlomek ram rovnou vyhoď)
na to by dával windows vista a výš jen naprostý idiot. ještě že ty zasrané prazdniny končí.