Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BIOS nevidí SSD

Ahoj,
Pořídil jsem si nový ssd disk (http://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp900-64gb/106 995/produkt?q-c-0-price=r1000-2000&q-category-id=c vrmbr18bsh8rah7oh9i56012d).

Úspěšně jsem ho zapojil do pc a přidal písmenko a normálně pracoval, poté jsem chtěl reinstalovat systém na onen ssd disk, tak jsem spustil instalaci W7 přes CD, ale instalačka se sekla na 16% a asi po 2-3 hod se PC restartoval a sekl se na úvodní obrazovce základní desky, nešel ani spustit BIOS, tak jsem zkusil SSD odpojit a počítač fungoval jako dřív na starém operačním systému, ale jak jsem SSD znovu připojil, už nebylo ssd vidět ve Windows ve správci PC ani v BIOSu.
Je SSD pokažené nebo nefunkční? je nějaký způsob aby zase normálně fungovalo? Předem děkuji za odpověď.

základní deska: K9N neo V3
CPU: AMD athlon 64 x2 dual core proc.

Kabely jsem odzkoušel 2, napájení mám novou redukci molex > ATA, odskouším ssd na jiném počítači(v blízké době, doma mám jenom 1 k dispozici), zkousil jsem i přehodit místa na sata portech na základovce, nic, hledám na internetu jak přehodit do AHCI režim (slyšel jsem to prvně), doufám že to pomůže