Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proces svhost.exe

čaute všichni, pořeboval bych nejprve vědět, k čemu vlastně tenhle soubor je. Největším problémem je snad to, že se mi po startu PC spustí 7x a po každé zabírá jinak procesor a jinou pamět. Takže se ptám, co udělat aby tam nebyl tolikrát (samozřejmě jde vypnout z procesů, ale po startu se objeví zase) , při nejhorším, co by se stalo, kdybych ho vymazal ze složky system32, předem dík
Změna kategorie, původně Programování. (karel)

Dobrý den. Prve než začnu popisovat svůj problém, můžu samozřejmě sdělit, že jsem prošel snad všechny odkazy, kde se psalo o problému svchost.exe, ale pro sebe jsem nenašel odpověď. No a teď můj problém: Po startu PC, kdy nabíhají veškeré programy atd se mi na konci objeví tabulka: svchost.exe v aplikaci došlo k problému a je je třeba zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže. Dál zde lze otevřít označení chyby: AppName:svchoste.exe AppVer:0.0.0.0 Modname: unknown Modver: 0.0.0.0 Offset:00000000. Toť vše. Lze pouze tento odkaz křížkem uzavřít, ale nic se neděje. Internet mi funguje, jak popisují ostatní, u mne nedochází k žádnému zatěžování procesoru, jak krátkodobě a ani trvale. Po zm. ctrl+alt+del jsem zde našel myslím 2x odkaz svchost.exe system a 2x odkaz svchost.exe Network Service ale u všech 0%. Více méně, nebýt té otravné hlášky po startu PC, jsem nic jiného nezpozoroval a ani zatím nemám potíže se spuštěním žádné aplikace. PC jem prošel jak antivirem - AVAST4Home, Ad-awarem, Spy Bot Destroy - nic. Vše je samo aktualizované. K mé konfiguraci: WinXp Home SP2, firewal jen z WinXP, aktualizace povoleny. Děkuji Ivan.

Dík, Process Explorer mám spustil jsem jej, prosím neměj mne za bl.., vidím zde spuštěné procesy, tomu rozumím, ale dál jsou tyto spuštěné procesy různě podbarvené, od bílé, modře, růžově a fialově. Jak zde poznat co lze třeby vypnout apod. Když najedu myší na některý z odkazů svchost.exe, jinak zde jich je 5, jsou na růžovém podbarvení, tak se mi otevře informační okno o čem to je, ale ten popis procesu mi nic neříká o tom, zda je to něco navíc, neco nutné. Můžeš mi nějak poradit, jak dál pracovat s tímto programem? Jestli to tedy jde a není zde odpověď: Pokud se v tom nevyznáš, nech to na někom, kdo ví přesně vocogo.

Roztukni "+" na svchost a rozbali se ti hostujici proces, ktery pod nim jede (vcetne popisu, wo co gou). Pak uz je jen na tobe zjistit, je-li to aplikace (proces), ktera muze delat potencialni problemy a zkusit ji killnout.

Edit: taky muzes dvojkliknout na svchost a na karte zalozka "Services"

Tak jsem prošel svchost.exe dle tvých rad, ale bohužel bez úspěchu - jednak po otevření jednotlivých záložek u svchost.exe zde bylo další nepřeberné množství odkazů a když jsem klikl na jednotlivé další odkazy byl sice u nich popis, ale nenaznačilo mi z toho nic, co by mohlo způsobovat problém. Zde jsem jaksi neměl odvahu něco zakazovat, systémem pokus omyl, abych pak třeba vůbec rozjel PC. Bohužel u té prvotní chybové hlášky není nic, co by více specifikovalo, kam směřovat pozornost, zřejmě budu muset trpět tu otravnou chybovou hlášku do doby, než mi "klekne" PC, nebo časem přeinstaluji WinXP.

Zdravím, nedá mi abych' se nezmínil o tom, že výše popisovaný problém byl odstraněn: Cca asi týden po mém dotazu si "najednou" u mne Spyware Terminator po každodenní, pravidelně spuštěné kontrole asi všiml a zapsal do neznámých procesů: svchost.exe, nic víc, nic míň, žádná rozvitý odkaz na který proces to poukazuje. Riskl jsem to a dal jsem odstranit. Světe div se, chybová hláška po startu PC zmizela a nic se neděje, vše funguje dál jak doposud. Já se k PC asi začnu modlit - deus ex machina? No stejně je ta bedýnka doma za modlu takže nic nového pod sluncem. Takže hare PC hare hare.....

Ano já vím, že pro nějaké a někoho příště by se to hodilo. Ale nedalo mi to šanci, opravdu nebyl u toho žádný jiný popis, odkaz, možnost jej "rozvinout" atd. Tak jak jsem do té doby, když jsem dle rad hledal nějaký schvost.exe, který to způsobuje, tak i u tohoto jsem byl stejně. Ono ale hledat "něco" v system32 jen tak no...., ale ten temp to mi uniklo. Příště...