Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz zdieľania pre večne verejnú sieť

Istú dobu mi prestalo fungovať zdieľanie. Priposoval som to inému routru, ktorý nebol správne nastavený a teda nefungovalo zdieľanie. Nedávno mi to nedalo a začal som sa v tom hrabať. Zistil som, že mám v počítači vererjnú sieť vytvorenú VirtualBoxom a vďaka nej mi Windows Vista bráni v zdieľaní. Prepol som túto sieť na súkromnú a zdieľanie išlo. Problém je, že ak sa počítač vypne a zapne, resp. hibernuje, tak potom opäť táto sieť svieti ako verejná. Dá sa to nejako zmeniť natrvalo? Zdieľanie vo verejných sieťach zapínať nechcem.

To, že router s tým nič nemá to viem. Len som si to vtedy myslel. Rozdiel medzi súkromnou a pracovnou som nezistil dodnes. Podľa popisu vo Windowse je to to isté. Naavyše, pracovnú sieť mám možnosť vybrať iba vtedy, ak sa pripájam do novej siete. Ak už sieť existuje (som v nej pripojený), tak v Centre sietí a zdieľania vo "Vlastné nastavenie" mám možnosť vybrať privátnu alebo verejnú. Pracovná tam už nefiguruje. No ale mňa zaujíma, ako je napevno vyberiem ako privátnu. Nechcem, aby sa po znovuspustení Windows táto sieť stala opäť verejnou.

Rozdiel medzi súkromnou a pracovnou

pracovní síť umí používat normální sdílení mezi různými verzemi os. umí řídit přístupová práva.

virtualbox: nenastavoval jsi nějaké routování / přemostění mezi sítěmi? když používáš virtuálku jen občas, zakaž si toto připojení, viz ncpa.cpl

Ako som neskôr zistil VB mám dokonca odinštalovaný, takže to ani riešiť nebudem s skúsim tú sieť rovno vymazať, ak sa mi to podarí.

Takže zmazať sa ju nepodarilo, iba zakáazať. Nie je to síce riešenie tohto probléme, ale mne to stačí. Pokiaľ niekto nájde riešenie, rád by som ho aplikoval. V budúcnosti môže byť podobný problém a problémovú sieť by som možno potreboval povolenú.

Z horeuvedeného dôvodu nedávam ako vyriešené.