Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC Sestava

Dobrý den,

svůj současný PC mám už nějaký pátek (4-5 let) a stále častěji mívám nutkání vyhodit ho z okna - časté obrazovky smrti (HW), zasekávání, v aktuálnějších hrách už prostě nestíhá.. Zkrátka jsem se rozhodl, že si pořídím nový stroj, který by mě zabavil na dalších pár let a protože se mi nechce "vyhazovat" peníze za - dle mého názoru - předražené PC sestavy, chtěl bych si komponenty vybrat sám. O problematice sestavování PC jsem si sice něco nastudoval, ale i přesto mám v tomto ohledu velké mezery, proto se obracím na Vás.

Po týdnu intenzivního sosání informací z webů a videorecenzí jsem sesmolil následující:

Základní deska - MSI 970 GAMING
Procesor - AMD FX-6300
Chladič CPU - Cooler Master Hyper 103
RAM - Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Blue Series
Grafická karta - MSI R9 280 Gaming 3G
Zdroj - Corsair VS650 (tady mám dotaz - pokud jsem to správně pochopil, bylo by nutné dokoupit kvůli grafické kartě redukci 6-pin -> 8-pin?)
OS - Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit
Skříň - Zalman Z11 Plus
HDD - Western Digital Caviar Black 640GB
a
Mechaniku - LG GH22NS
nejspíš jen přendám ze "starého" PC

a jako bonus 100-pack, Stahovací páska :)

Poprosil bych vás o objektivní hodnocení výše zmíněného, zda je vše kompatibilní, kde by se dalo ještě něco vylepšit..
Doufám, že to není katastrofa a jediné, co mi "schválíte" nebudou ty stahovací pásky :)

Díky za váš čas.

Promiň, ale z tvého příspěvku jsem trochu zmatený:

1. Corsair žádné zdroje nevyrábí? A kdo je tedy vyrábí, když je Corsair označen jako výrobce?
2. Opravdu mi 450W zdroj utáhne celou sestavu?

Nechci se přít s odborníkem, pouze mi to není jasné, díky ;)

Díky za odpověď,

O té desce vím, schválně jsem si tam nechal rezervu pro případný upgrade.

1. Podobná otázka jako výše - Utáhne mi 500W zdroj tuhle sestavu?
2. Doporučuješ 1866+ RAM a dal jsi sem odkaz na 1333? :)

Díky za objasnění.

Ani týden "studia" nepřinesl kýžený výsledek o levnější herní sestavě a cenou okolo
20 000,- ta může vypadat takto -
Návrh Intel i5 HR + OS Win 7 /20 500.-/

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 11WQQ011HIW012N1G012BXB012H38012MZN011Y0R012BGT012 MZZ011O1X01155I01

Nebo AMD "traktor" FX + OS Win /20 500.-/
(o něco graficky výkonnější, ale o 100W žravější)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 11WQQ011HIW01155I011Y0R011O1X011RWO011PJ2012LXE010 YO601188U01

(nákup a sestavení/instalace zdarma lépe na CZC.cz)

A mohl bys k tomu prosím připojit nějaký komentář? Já jsem pochopitelně vděčný za jakýkoliv příspěvek - nehraji si na experta a rád si nechám poradit, ale takovéhle návrhy na naprosto jinou sestavu mi moc nepomáhají, to bych do předmětu napsal rovnou "Sestavte mi herní PC do 20 tisíc".
Rád bych slyšel (viděl) kde konkrétně jsem podle tebe udělal chybu, proč doporučuješ právě tyto komponenty - proč Intel, proč o třídu horší grafická karta atp..

Jinak Alzu jsem si vybral kvůli následujícímu:
1. Díky předchozím nákupům mohu uplatnit solidní slevu
2. PC si plánuji sestavit sám, tudíž za to platit nebudu
3. Velmi pozitivní zkušenosti

jediné mínus u mě mají pouze za tu otravnou zelenou obludu..

Hlavní důvod jsem ti snad napsal, AMD - Intel a to je spotřeba při stejném cenovém limitu a podobném výkonu který je dostatečný na všechny hry k jednomu monitoru FullHD.
Kdybych měl rozebírat/zdůvodňovat u každého komponentu proč to či ono tak to bude elaborát na dvě stránky a to opravdu nehodlám.
Návrhy vycházejí z praktických zkušeností a z testů/recenzí komponent, navíc jsou to jenom návrhy a ty se jimi řídit nemusíš když jsi přesvědčený, že tomu rozumíš lépe.
Vyváženost sestavy není třeba jen o g.kartě nýbrž o celku který zaručuje stabilitu a životnost.

Zaujalo mně: "časté obrazovky smrti (HW), zasekávání, v aktuálnějších hrách už prostě nestíhá."
Čistý komp tohle nemůže nikdy dělat. Neodrazuji tě od koupě nového kompu, posílíš ekonomiku.
Jen aby se ti nestalo, že po dvou týdnech budeš koukat na stejné hlášky.
Komp se dá zabezpečit za nula korun za 20 minut a jsi v pohodě.
P.S. Jsem zaseknutý na ovladačích pro ATI a asi to nerozchodím, třeba dělám chybu.