Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 systémy (WIN 7 a WIN 8)

Cawte na ntb (Packard bell 500 GB HDD 4GB RAM) Mám WINDOWS 8 64-bit,pred nedávnom som si chcel dačo nainštalovať ale WIN 8 to už nepodporuje resp. nemá to kompatibilitu :/ a chcem tedy vytvoriť partíciu a tam nainštalovať WIN 7 Home Premium. To rozdelenie particií je toto? čo je natom videu? watch
A ako tam potom dostanem do tej particie WIN 7 dakujem za odpoved :)

Neodporúčam ti to robiť. Pre nainštalovanie staršieho systému bude zrejme nutné zmeniť aj nastavenie BIOSu, čo zase znefunkční spustenie w8. Ak máš na tom disku už 4 oddiely, bude systém chcieť pri vytvorení ďalšieho previesť disk na dynamický a tým to zabiješ úplne, lebo prestane fungovať aj Recovery systému.

No ja mám spravený iba 1 oddiel (1 hlavný(kde je všetko OS,obrázky...) a 2 vedlajší,kde neni nič ) no a ked chcem nainštalovať WIN 7 HP z inštalačného cd tak vypíše mi toto "Inštalačný program systému Windows došlo k neočakavanej chybe.Ak chcete nainštalovať systém Windows reštartujte Inštalaáciu". Potial sa dostanem a nič dalej :/

Ja ked som volal s pánom z Microsoftu,povedal že mám spraviť particie (2) a na tom jednom mi ostane WIN 8 a na druhý mám dať WIN 7 ,ale že dačo mám upraviť v BIOSe a že budú šlapať oby dva operačné,že pri spustení NTB sa ma opýta či chcem ísť cez WIN 7 alebo WIN 8. Povedal mi že on to tak v NTB má a že jemu to funguje, že aj by došiel ale že jednorazovo sa platí 75€ a na celý rok sa platí 110€.

vypni secure boot v biose,a hlavne ulož F10 + enter ale predtim vlez do nastaveni w8
Ovládací panel\Všetky položky ovládacieho panela\Možnosti napájania\Systémové nastavenie a zruš rychli štart
je to dolu,ak to maš tmave tak klikni na zmenit momentalne nedostupne nastavenia

potom cmd.exe spusti ako spravca (nemyl si to že si len tak prihlaseny ale použi tu volbu ma znak win)
a vlož tam: bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy a reštartuj

Marginálne:
Oznám nám, ktorý softvér či HW rozchodíš na OS W7 ale už nie OS W8? Len tak pre zaujímavosť širokej verejnosti.

Dual boot je pre laika vcelku silný oriešok, aby si omylom nesprznil UEFI, presunul dáta na okraje oddielov, vhodne rozdelil (split) hdd na viac logických oddielov, vytvoril primárny oddiel naformátovaný alokačnou tabuľkou NTFS určený pre budúci OS W7 64 bit. a následne náhodu neprišiel o svoje dáta.

Nechcem ťa Paťulienko :D strašiť ale WIN 8 je kliešť on sa nenecháani v Biose len tak vyšachovať my sme to tam menili z kamošom asj 6 hodín čo nie a nie povoliť :/ Ale neodporúčam kupovať NTB s win 8 to je najhorší operačný ja som prešiel tiež na w7 prof. a som spokojný na 100% Držím palce pri tom menení v Biose :) Zatim ,Potom napíš či to šlo :D

Tak do tohto si ja sám netrúfam,nechcem to poškodiť. Ked mi to vypísalo toto:Nemohla byť nainštalovaná verzia systému Windows. Predchádzajúca verzia bola obnovená, a môžete ju naďalej používať. Pred pokusom o inštaláciu tejto verzie Windows znova, skontrolujte, či on-line, aby zistili, či je kompatibilná s vaším počítačom. Na webe spoločnosti Microsoft.(www.microsoft.com a hľadajte "Poradca pre inováciu". Takže resp ostáva kontaktovať mi Microsoft :D ako doteraz som všetko vedel ale toto netrúfam si . Aj tak vám všetkým dakujem za radu(rady).