Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plus minus herni notebook kolem 20000,-

Zdravím,

chystám si v nejbližší době koupit nový notebook, který by měl splňovat nějaké podmínky pro hraní a i být dobrý na tvorbu grafických prvků. Photoshop a náročnější prográmky, střih videí, atd..

POtřebuji ho do školy, na grafické práce a hovadinky a zároveň ho chci mít na hry. Hlavně bych na něm chtěl pak rozjet GTA V.
Zrovna dobře se v těhle věcech neorientuji, tak bych prosil o vaši radu.

Přemýšlím hodně nad koupí tohohle : http://www.gigacomputer.cz/zbozi/632239-asus-n76vz -v2g-t1031h.html
nebo pak http://www.gigacomputer.cz/zbozi/575720-asus-n56vm -s4284v.html
a https://www.mall.cz/notebooky-herni/asus-x75vb-ty0 27h?v=637494

prosím o každou radu, pokud byste měli lepší typ, určitě ho přidejte, budu jen rád.
Notebook by měl stát kolem těch 20000,-
-Herní priorita
-Grafická priorita
-hluk

Předem díky. :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

Proč jsem dal do názvu "plus mínus"? Je mi jasné, že "herní" notebooky se nevyrovnají stolákům. Vím, že bývají špatně chlazené, atp. Ale napíšu tam, že to potřebuji do školy a stejně sem napíšou tací, kteří prostě všem musí sdělit, že notebooky nejsou herní a nejsou na hraní.. NA tohle sem se le opravdu neptal. ;)

No a to ti tam nenapsali ještě, že grafický SW má svoje požadavky na HW, že práce s videem bude šnečím tempem, navíc tahat 17" krám dennodenně do školy tě hodně rychle přejde a ani z výdrže baterie tak max.jednu hodinu při zatížení nebude to pravé.
(chceš něco, co by si asi přál kde kdo, ale ono to zatím jaksi není k mání a to i za daleko větší prachy)

Nároky, které zde požaduješ prostě není možné zrealizovat za tu cenu. Na dobrý hraní GTA V bude dle mého limit R9 270X (ale třeba se mýlím :-) ) a tady je rozdíl mezi ní a GPU toho prvního NB, který si uvedl.

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce- GT-650M

Takže rada zní takhle: jestli si chceš zahrát GTA V s hezkými detaily, vyprdni se na notebook a raději si kup desktop, protože ti nikdo nemůže zaručit, zda ti to na tom NB půjde.

POtřebuji notebook do školy, jelikož budeme dělat haldu grafických prací. Takže ANO potřebuji notebook, bez něho se neobejdu. Žádné blbosti se stolním pc nechci slyšet, to mi je uplně k ničemu, na to sem se ani dokonce nedotazoval. POtřebuji schopný ntb v rozmezi 20-25k ,-
To na trhu neni herní notebook, který by zvládal následujících pár let nové hry alespoň na střední detaily a nebylo by v něm peklo dělat grafiku? .

Ahoj, člověk se na něco normálně zeptá, chce poradit a tady to jsou odpovědi jak prase, hlavně že jste všichni nejchytřejší..
S tím že se na notebooku nedá hrát a že půjde za chvíli do kytek je blbost. Samozřejmě že nemá notebook takovou životnost jako herní pc, ale to od něj nikdo nečeká, za 5 let si zase koupíš nový který bude zase někde jinde.. Můžu ti říct, že já mám 6 let starou Toshibu Qosmio F50, která byla taky uváděna jako "herní notebook", ten notebook od novoty běží každý den několik hodin, a když něco hraju tak hraju taky pár hodin, takže ho vůbec nešetřím, používám ale chladící podložku.
Být tebou dívám se hlavně po notebooku s dobrým chlazením - základ delší životnosti - a při hraní potom používat tu podložku..

No,kdyš si je tam vrtačkou vyvrtáš,tak jo. Jinak ventilátorek je zezadu na hraně. Sice dole nějaké šprdlení je,ale celý prostor dole vykryje MB.Ani omylem neofoukneš procákův chladič. Prostě nějaký šu...n vymyslel chladící podložku...

Notebook za 20k je jistě dobrý stroj a bude sloužit určitě dobře. Ale myslet si,že za ty prachy existuje NB, který někdo označí jako herní je omyl. Herní se rovná neúměrně zatěžovaný a jeho konstrukce neumožňuje optimální chlazení v trvalé plné zátěži. Prostě ho neuchladíš a mysalet si že foukáním na plastový kryt zespodu něco změníš je utopie.

i mírně retardovaný absolvent střední školy většinou dokáže pochopit, že hodinky s vodotryskem za 200 korun prostě nekoupí.

Pokud jsi retardovaný, pak je mi tě líto, totéž platí pro původního tazatele.

Je čas dospět, některé věci se prostě koupit za pár korun nedají. A můžeš se vztekat jako nevychovaný spratek jak chceš, realitu nezměníš.

Herní notebook, ať už to znamená cokoliv, si představuji jako zařízení schopné uchladit výkonné komponenty v prostorách, do kterých se nevleze příslušný chladič. Vzhledem tomu, že nic takovéhoto neexistuje, neexistuje ani herní notebook. Existuje notebook, na kterém budeš hrát hry - to z něj nedělá herní, nýbrž přehřátý notebook.
Nehledě na to, že notebook za jakoukoliv cenu nedosahuje výkonu stolního počítače v dané cenové relaci či nižší, není vhodný na hry kvůli malému displeji. Notebook položený na stole s připojeným monitorem ztrácí význam přenosného zařízení, netřeba dodávat, že pro hraní na externím monitoru třeba zapojit i klávesnici, neboť přes otevřený notebook by nebylo na monitor vidět.
Dám ti příklad ze života: sám jsem měl jeden z "herních" notebooků, Lenovo Y500. i7 3630QM, 2x grafické karty GT 650m zapojeny ve SLI. Po roce jsem jej reklamoval s nefunkčním diskem a zhoršením grafického výkonu. Během řešení s Lenovem mi byl zaslán výpis ze servisu, výměna teplotních čidel, ventilátorů, jedné grafické karty a HDD. Následně vyměnili ještě celou základovou desku. Chraň Buddha mi nestihli reklamaci vyřídit včas, tudíž mi vrátili peníze. Notebook mě stál 30 000,- (je to něco málo přes rok) a hry na rozumné detaily snášel celkem obstojně. Když neberu v potaz, že u toho shořelo 80% komponentů.
Musíš si vybrat, buď na tom budeš hrát hry a koupíš si stolní počítač, nebo budeš tahat cihlu do školy, na které se budeš neúspěšně snažit rozchodit GTA V dokud ji neupečeš.
Doporučoval bych za 20 tisíc poskládat něco trochu výkonnějšího na domácí užití a za tři tisíce koupit nějaký postarší bazarový notebook na zapisování poznámek ve škole.
Je mi jedno, co uděláš, já taky nikoho neposlouchám a radši si naryju hubu sám. I dřív, i teď. Vlastních zkušeností není nikdy dost.