Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duplikovanie SIM pre pripad zneuzitia.

Ahoj

Dnes mi zmokol mobil a pokazilo to tlacitla. Pri zadavani PINu to pisalo asi ine cisla ako som ja stlacal. Takze bolo treba zadat PUK. Ani to sa nepodarilo zadat korektne. Pri PUKu tiez pisalo maximalny pocet nespravnych pokusov (asi 10 celkom).

Mna v tejto suvislosti napadlo, ze ako lahko moze niekto uskodit cloveku, zablokovanim jeho SIMky permanentne (ked zadas 10x zly PUK). Staci na chvilu nechat mobil bez dozoru.

Preto ma napadlo, ze pre takyto nudzovy pripad, ak by ste sa nachadzali napr. v zahranici, ci by sa nedalo urobit toto:

1, kupit si masinku co vie citat a zapisovat udaje SIM do pocitaca.
2, kupit si 'prazdnu' SIMku niekde ? Kde, da sa to vobec kupit ?
3, skopirovat data z celej originalnej SIM do pc, a potom z pc do prazdnej a urobit takto duplikat vlastne.
4, cize, ked by sa originalka zablokovala permanentne, iba vyberiem kopiu a fungujem dalej.
5, odosle sa nieco po sieti, ze SIMka sa zablokovala do domaceho operatora ? aby sa nestalo ze ked zapojim kopiu, aj tak ma to nepusti.

Islo by to ?

Já mám u českého O2 tzv. DUAL SIM kartu, kterou mám v náhradním telefonu pro případ, že bych hlavní mobil někde zapomněl či ztratil atp. Když zavolám z té duální karty, stane se aktivní a na hlavní kartu se mi nikdo nedovolá. Prostě ta či ona karta se aktivuje zavoláním a je zapotřebí na to nezapomínat, když se skončí s provozem na jedné z nich.

Přiznám se ale, že mi není známo, k čemu by došlo, kdyby se jedna z nich zablokovala. Předpokládám však, že by byla zablokována i ta druhá.

Ehm, ked sa bojis ze ti niekto zablokuje SIM, tak jak sa pripravis na hypoteticky pripad ze niekto zobere mobil a rozmlati ho o zem? :-)
SIM ti da operator novu ak staru zablokujes. (za predpokladu ze to neni nejaky anonymny prepaid, potom neviem ci ti to vymenia len tak)

predpoklad hovori, ze som v zahranici

ak sa to neda klonovat, tak operator by mohol podla zakaznickych prav urobit kopiu alebo ako si to myslel s O2 Tyson ? len neviem ci to robia aj na slovensku a aj ne O2-taci

nikoho to este nenapadlo, nikto to neskusal ? ved je to dolezite a mna mrzi, ze ma to napadlo az teraz

A ked ti niekto rozmlati telefon alebo ti vypadne z okna, tak budes mat telefonne cisla odkial?
Nahradnu SIM ti da operator na pockanie, ak nastane dany pripad. Pravdepodobnost ze nastane je 0,0000000000000000000000000000000001% to sa mozes aj pripravovat na to ze co ked padne meteorit alebo co ked prestane svietit slnko. Riesis nezmysel.
Kontaktuj operatora ci ti vie dat druhu SIM uz nejak dopredu, ale asi bude na teba pozerat ci si neusiel odniekial :)
BTW. to ta netrklo po 8x zadavani PUK, ze to s tymto telefonom spravne nezadas, a strcit tu SIM do ineho telefonu a tam to zadat spravne?

Bol som dnes v t-mobile.
Info pre vas:

PUK sa vam zmeni, ked prejdete na inu sluzbu (napr. z pausalu na kredit). Pri predlzeni rovnakej zmluvy neviem. Ide to cez siet, cize to nie je natvrdo zapisane na SIMke.

Urobia vam klon na poziadanie vasej SIMky(stoji to 4 evra). Ale data vam neprenesu z orig. na klon. Neviem preco. Tiez neviem ako funguje ked budete mat aktivne obe karty a pridruzene veci okolo toho.

Pokial viem, existuju aj nejake mikro SIM do smartfonov, ale neviem ci sa na to predavaju citacky a pod.