Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou PC sestavu vybrat?

Dobrý den,

sháním počítač do 10K na natáčení Minecraftu, střih videa, občasné programování a hraní středně náročných her (např. WoW).

V jednom z dotazů v této poradně mi byl od rádce M-Pol nabídnut tento PC: (za což mu mockrát děkuji)
www.alfacomp.cz

Chci však slyšet i Vaše názory na tyto další 2 PC
První:
aukro.cz

Druhý (HDD mám):
Grafika tato (Asus GTX 470) nebo tato (MSI N560GTX-Ti) nebo tato (MSI N580GTX)
Základovka EVGA X58 4 WAY SLI CLASSIFIED
procesor Intel Core I7 975
RAM GSKILL 2x4GB DDR3 1600 XMP
Zdroj Fortron

Co myslíte?
Díky moc

Koukám že ti asi není pomoci.
Ta první je je méně výkonná nežli návrh FM2
To druhé je směska žravých starých krámu, navíc které nejsou pro tvé účely vhodné.
Jinak kupovat jeté komponenty jako zdroj, desku a g.kartu vyžaduje jo odvahu nebo to je neznalostí.
Ovšem tvoje prachy, tvoje rozhodnutí!

To jako se domníváš, že budu komponent od komponentu popisovat a vysvětlovat proč ten nebo onen?
Tak jen obecně, každý ten díl má svoji životnost a výkon + spotřebu (TDP), navíc ty u těch jetejch krámů (deska, zdroj, procesor) víš čím prošly = přetakt, teploty ..... takže kupuješ zajíce v pytli, nevíš kdy co zhebne na stáří a z toho se snažíš postavit celou sestavu.
(kdyby se možná jednalo o jeden díl, tak se dá snad polemizovat, ale komplet?)

To na aukre je kancelarska grafika na ktorej tie hry nespustis ani na 20FPS, a nie to este nahravat (mas rad diapozitivy 1snimok / sekundu?)
To co si si vyberal sam (zostava 2) zhlavy posudit sfleku teraz neviem co ma jaky vykon, najdi si benchmarky. A zdroj fortron uz su v poslednej dobe uplne naprd.

P.S. a ten odkaz na alfacomp je na uplne nejaku blbost, takze ani neviem co ti naskladal mpol (ale urcite to bolo lepsie jak ta tvoja zmes. P.S: RAM z aukra to si robis prdel. A este aj XMP t.j. pretakt vybehovka na rit (prenalepkovana 1333ka))