Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slmulator 1čipu 8O51

Dobry den,
potreboval by som Slmulator procesora 8051 .. tj napisem program v assembleri, NIECIM ho skompilujem, a potom vyskusam funkcnost - virtualne.
Ma niekto nejaku sadu na taky "vyvoj" (potrebujem sa zatial ucit pisat 1duche prgramiky)
Dik

Nie 8O51 ale 8051
Kedysi som robil s Keil-om (to je vyvojove prostredie vcetne C kompilatora) ale to je za dost prachov. Zadarmo najlepsie ak zadas do google slova:
8051 emulator
a skusit napr. zo sourceforge emu51
uz som davno s 8051 nerobil takze tazko povedat. Ak pouzivas nejaky konkretny typ tak skus na webe ich vyrobcu, v tom by mohli byt aj speciality (I/O apod) daneho vyrobcu. Tiez si asi v niektorych programoch budes mat moznost porty nadefinovat, ptz 8051 su stovky roznych (co sa tyka I/O doplnkov).