Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předinstalovaný win 8 vs. záruka

Zdravím, dostala jsem včera k narozeninám nové pc, bohužel s winhnusem 8. Že tam nic nemůžu najít, by mi ani tak nevadilo, že je všecko odporně barevné, to by se dalo snést, ale že už dnes ráno na mě mrkla modrá smrt a odmítá se i přes veškeré domlouvání připojit k internetu (prý doinstalujte nastavení z wifi z netu, jak asi že...), tož to mě už vytočilo. Takže můj dotaz zní, když toto vyrazím ven a dám si tam svoje sedmičky, neztratím záruku?

Obnov recovery, a davaj pozor co sa tam aktualizuje, bola aktualizacia ktora cosi posierala. Ak to aktualizujes na Win8.1 tak musis nainstalit ovladace pre Win8.1 z webu vyrobcu notebooku.
Ked to hadze BSOD aj bez Windows update (na test zakaz hned po recovery) tak je to vadne a mozes to ist reklamovat potom ti nepomozu ani sedmicky ani sestky

ťažko jednoznačne odpovedať,záleží ako sú koncipované záručné podmienky predajcu,predinštalovaná verzia OS je obvykle nedelitelná súčasť výrobku a záruka braná na kompletný výrobok ako taký,v tom je ten problém a v tomto vznikajú velmi často rôzne nedorozumenia,dohady a špekulácie....podla pôvodnej koncepcie za podporu OEM verzií operačného systému zodpovedá predajca,do tejto OEM kategorie zodpovedajú aj všetky predinštalované win na skompletizovaných pc/nb zostavách,čiže predajca má právo považovať akúkolvek neautorizovanú zmenu na kompletnom predanom výrobku za zmenu,ktorá spôsobí stratu záruky na daný kompletný výrobok.....