Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotky z pamäťovej karty mobilu sa nenahrajú do PC

Zdravím,

mám problém s telefónom Samsung Galaxy Young. Už necelé 2 mesiace používam na ukladanie fotiek aj pamäťovú kartu, kam sa obrázky normálne zapisujú. Doteraz nebol s ich importom do PC žiadny problém, minulý víkend som niečo nafotil a keď som chcel obrázky nahrať do PC, zobrazilo mi hlášku „Nenašli sa žiadne nové obrázky“ (stalo sa to na PC s Win 8.1 i na NTB s Win 7). Nové obrázky sa na kartu nahrávajú, dajú sa prezerať aj upravovať, ale po pripojení k PC ich nie je možné importovať. Na Win 7 som skúsil prejsť mobil aj Prieskumníkom, ale obrázky som nikde nevidel (do výskytu problému sa v jednej zložke normálne zobrazovali).

Ako by som mal postupovať, ak nechcem o fotky prísť a chcem ich preniesť do PC (nie je problém hodiť Bluetoothom do iného mobilu a preniesť odtiaľ/použť Wifi), ale potreboval by som aj import z pamäťovky.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Android má chybu (alebo vlastnosť ?), že pri USB pripojení (v režime MTP) na PC nie sú vždy vidieť nové súbory.
Pomôže aplikácia SDrescan (bohužiaľ nefunguje na najnovšom Androide 4.4) alebo pred pripojením k PC v nastaveniach odpojiť a zase pripojiť pamäťovú kartu alebo reštartovať telefón.