Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Príprava disku pre Dream Box alebo Prečo nejde formátovať 80 GB na FAT32?

Chcem známemu pripraviť disk na použitie v Dream Boxe. Má 80 GB a je naformátovaný systémom NTFS. Pri pokuse o formátovanie FAT32 mi to pri rozdelenom a nenaformátovanom disku šlo, ale formát sa nedal "urýchliť". Pri naformátovaní na NTFS a následnom preformátovaní na FAT32 mi program format.exe vypísal, že nie je možné formátovať týmto systémom súborov tak veľký disk. V tomto si teda Bill protirečí. Chcem sa teda spýtať:

1. Je naozaj pravda, že od (myslím) 32 GB nemá FAT32 zmysel a nevyužije to ani Dream Box?

2. Ako pripraviť ten disk na použitie v Dream Box? Myslím rozdelenie, systém súborov atď.

3. Prečo format.exe píše také bludy? Pri nenaformátovanom disku mi to pekne ide, ale dlho.

c:\>format g: /q /fs:fat32
Systém souborů je typu NTFS.
Novým systémem souborů je FAT32.
Zadejte aktuální jmenovku svazku pro jednotku G:. Prenosný

UPOZORNĚNÍ: VŠECHNA DATA NA PEVNÉM DISKU
V JEDNOTCE G:: BUDOU ZTRACENA!
Chcete pokračovat ve formátování (A/N)? a
Zrychlené formátování na kapacitu 76316 MB
Svazek je pro FAT32 příliš velký.

c:\>

Neviem co to je dream box, moj dreambox je postel :-D
FAT32 ma zmysel pre OS ktore nevedia NTFS. Naformatovat na FAT32 ide aj 1000GB ak by si chcel, ale nie format prikazom z WinXP, ptz. deBill je debil (ziaden iny dovod k blokovaniu FAT32 na vacsich diskoch nie je).
Pouzi nejaky normaly OS, linux, alebo nejaky SW ktory vie formatovat na FAT32 a nie je od mrkvosoftu. Bude asi potrebne aj zrusit particiu a vytvorit nanovo, kvoli typovemu cislu particie. Ide to aj v DOSe (startdisketa W9x, Me) ale je treba mat opraveny fdisk (fdisk64 ci ako to neschopni debillovi zamestnanci nazvali).

No chcel som to cez WMware, ale pri výbere disku nie je žiadna informácia, aby som si nepomýlil disky (mám totiž dva rovnaké 80 GB) a pri výber partície mi neukáže žiadne, hoci prvý z tých dvoch rovnakých mám rozdelený. Tak som to radšej skúsil rozdeliť vo WinXP a potom to formátujem cez format.exe bez parametra /q s parametrom /fs:fat32. Teraz to ide, ale bude to trvať nejakú dobu. Toto by malo myslím byť všade čitateľné. Prípadne v najhoršom prípade to urobím cez PM. Mám s ním dobré skúsenosti, zachránil mi disk, ktorý som rýchloklikaním odstavil, len sa mi ho nechce inštalovať za jednu jedinú operáciu.

Takže pekne som formátoval, až som doformátoval a vypísalo, že to nie je možné. Tak na kerú slávu to do hája formátovalo?! NO nič, nainštaloval som Partition Magic a chcel som dať NTFS a opäť do nebolo možné. Cez správcu diskov vo Windows som dealokoval disk a cez PM som vytvoril jednotku s formátom FAT32. Vyriešené.