Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu nainstalovat operační systém win 7 Home Premium CZ 32bit na starší PC

Nemohu nainstalovat operační systém win 7 Home Premium CZ 32bit na starší PC. Základní deska M2V-MX, procesor Athon 64 3800, paměť 1G. disk 160G.
Při instalaci nastavím disky, zformátuju, zkopíruju soubory a pak při rozbalování se mi instalace sekne na 1%.
Instalace originální WIN. Zkoušel jsem i jiné instalační medium – stejný výsledek.
Zkoušel jsem systém nainstalovat na jiný disk – stejný výsledek.
Zkoušel jsem vyměnit CD mechaniku – stejný výsledek.
PC pochází z firmy, kde na něm byl instalován WIN XP bez problémů.
Zkoušel jsem i instalační medium WIN 8 a instalace proběhla bez problémů.
Nevíte, čím by to mohlo být?

jednojádro, bez ramky. jaký má smysl na takový dýchavičný potrat cpát win7?

zkopíruju soubory a pak při rozbalování se mi instalace sekne na 1%.

to popisuješ co dělá instalátor w7, nebo ty věci skutečně děláš?
pokud instalátor - co přesně znamená to: "nastavím disky"?

nemáš v pc usb čtečku?

Paměti jsem 2x vyměnil za jiné - takže nepředpokládám problém v paměti.

to sice nevyloučí konflikt s řadičem paměti v chipsetu, ale mi to může být jedno.

xp po sobě nechaly na disku instalační log (v c:\ nebo c:\windows), třeba w7 umí něco podobného.

smysl to nedává - včetně toho, proč na ten zoufalý potrat cpeš cokoli vyššího než xp. i kdyby se tam ty w7 podařilo nainstalovat, do týdne je budeš formátovat pryč.

Ne každé ISO co kde stáhneš je púvodní od Microsoft-u, múže se jednat o OEM a ty jsou upraveny, treba v nem chybí podpora pro AMD procesory a chipsety které užívají. Jsou výrobci co mají na AMD alergii a je vyloučeno aby se jejich strojích tento procesor objevil, nemaj dúvod to tam ponechat, když instalační DVD upravují k obrazu svému, odstraní to.

... :puff:

Daný probém by som ignoroval, zaradiť medzi daľšie mnohé iné nezmyselné aktivity, chipsety VIA je zbytočné komentovať, po dávnej skúsenosti so záhadnými chybami zápisov na disk na tomto chipsete, ktoré som vyriešil externým PCI radičom diskov, chipset od VIA a AMD nikdy viac,
s úsmevom som po čase čítal na forach diskusie okolo daného mainboardu dosky a pokusoch prisť tomu na koreň, vtedy to niekto zdokumentoval, záver bol jednoznačný: bug v chipsete

netvrdím že Intel je Božský, akurát chýb je pomenej a náprava značne rýchlejšia

... :puff:

Ten HW bude asi vadny. Doska, apod. BIOS nastav na defaults, skus pridat RAMkam 0.05V, skus vypnut C-states a EIST (//edit: u AMD je to cool&quiet), ptz menic a kondiky uz budu asi tesne pred smrtou, apod.
P.S> skus iny zdroj.
P.S.2. vymen aj kabel k disku a aj iny konektor na doske. Ak to je PATA tak daj disk samotny na kabel a nastav napevno poziciu jumpra Alone (master wo slave) a daj ho na koniec kabla, a uisti sa ze mas 80zilovy kabel, neni to jedno