Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - nejlepší poměr cena/spotřeba

Zdravím všechny,

tak jsem se rozhodl, že odstavím svoje obstarožní PC (Atlon X2 + nějaká podobně letitá grafika :-)) a koupím si něco, co bude míň žrát, míň řvát a na čem by šlo spustit alespoň něco málo ze 3D. Co se týče grafického výkonu, předpokládám, že cokoli, co je dnes na trhu bude lepší než grafika 5let stará (střední třída, to 5 tisíc v té době, detaily dodám, až se mrknu doma, je to AMD - tedy ještě ATI).

Mám vybranou krásnou desku s procesorem Celeron J1900 (pasivně chlazenou) a teď ta otázka. Existuje dneska nějaká grafická karta (ati, nvidia - oboje by podle mých informací mělo běhat v linuxu bez problémů), která je pasivně chlazená (a uchladí se v dlouhodobé zátěži) a zároveň je výkonnější než (asi) intel 4000, který je integrovaný s tím celeronem? Tedy jde mi o nejlepší poměr spotřeba/výkon.

Nějak jsem z téhle low-level HW problematiky za léta vypadl.

proslo mi rukama tohle ovsem nevim zda se to da nekde jeste sehnat a jak to na tom bude s linuxem. Jinak pod zatezi nemela problem se uchladit za podminky ze byla aspon nejak rozumne chlazena Case

http://www.alza.cz/sapphire-hd-7750-ultimate-d3058 76.htm#alternativy

edit co se tyce testu oproti integrovanym grafickym cipum hd 4000 a 7660D http://www.cnews.cz/testy/integrovane-vs-diskretni -gpu-intel-hd-4000-amd-7660d-vs-hd-7750/strana/0/4

Ahoj všem. Vypadá to, že se mi grafika (nebo PCI slot, to ještě nevím) odporoučela do grafického nebe, tak se snažím zjistit, jestli existuje dnes něco výkonnějšího pasivně chlazeného, než zmíněná GTX750, ale zjišťuju, že nejspíš ne. Všechno pasivní má sice menší chladiče, ale taky menší výkon (podle internetových srovnání).

Neměli byste nějaký tip, na co se zaměřit?

Díky

Všechno pasivní má sice menší chladiče, ale taky menší výkon (podle internetových srovnání).

Neměli byste nějaký tip, na co se zaměřit?

• Né vsechny, navic u GK s nizkym TDP nebo s GPU které jsou jen napajeny s PCIe slotu, jdou osadit vlastnim (koupit zvlast) pasive chladicem (ono to zase nevyjde tak draho i na podstatne vykonejsi grafiky).
TiP ~ :i: Pasivni :MSI GeForce GT@1030 LP (Low Profile) , OC - 2 Go (DDR4) - +- 2000,- Kc
* Popripade na misto MSI : Gigabyte GT 1030 Silent Low Profil . Popripade GTX@1050Ti od Palitu (4800,- Kc) na pasivu tak jako XFX RX 460 Heatsink Edition, ani s jednou ani s druhou nemam zkusenost, nemohu posoudit ale osobne bych zvoli o malo vykonejsi GTX 1050ti ).