Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LB-LINK BL-WR1100 špatný router?

Zdravím
Známému byl doporučen providerem router LB-LINK BL-WR1100 namísto TP-LINK TL-WR741ND,že je to prý stejný,tak si ho vzal.
Všechno mu nastavily,takže zapojil internet do wan,druhej kabl dal portu 1 a připojil se k PC.Nastavil DHCP na automat,resetnul a hotovo.
Internet na PC je pomalej jak prase,to co bylo dřív hned načteno se nakroutí za pul minuty,víc jak 3 okna to nenačte.Wifi funguje na notasu,signál prej vynikající,ale když jede notas nereaguje už-nenačte stránky PC stolní.
Když jsem mu to vrátil na normální připojení co měl,bez routeru jede net,jak z praku.
Zkusit změřit rychlost připojení při připojeném routeru nejde,vůbec to nenačte.

-
Průměrná rychlost připojení bez routeru
28,2 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat:
3,525 MB/s

Kde může být chyba?Ten router?

http://access-pointy.heureka.cz/lb-link-bl-wr1100/ specifikace/

Ja koupil LB-LINK BL-WR3000
V remote web manager se nstavuje IP, což je jedina IP přes kterou se z venči da dostat do routru.
Trochu blbe řešení, ne?
Firewall je take nějak čudný.
Ve firewallu se da nastavit jen hodiny, minuty ne.
Když nastavím 00:00 - 00:00 firewall nefunguje.

Když to chcí vyřešít 2 pravidly
00:00 - 23:00 a pak ještě 23:00 - 00:00
Nejde to, vyhodi to chybu.
Nějaký činský fake routr :-/

remote management zvenčí z 99% nepotřebuješ.
a pokud jo, zřejmě součástí pseudozabezpečení je jediná ip - podle mě stačí.
když nestačí, holt sis router z bezdomovecké ligy vybral sám. nech si ho pro pokrytí zahrady/garáže a jako vstupní si pořiď mikrotik.

menu těch shitů neznám, tak jen pokus: nejde nastavit čas 0:00 - 24:00?

jak už tu někdo psal: netis, lblink, tenda pokládám za totální hnoje a štítím se na takové věci sahat.

Ahojda,
pokud se tam da nastavit jen hodina, tak 0:00 bude zrejme znamenat 0:00 - 0:59, a tak dale az 23:00 bude odpovidat 23:00 - 23:59. Kdyz nastavujes rozsah hodin v ramci 24 hodin, tak je rozsah jen 0:00 - 23:59... Logicky tedy nema ani smysl uvazovat 0:00 - 0:00 to by melo odpovidat pouze rozmezi od pulnoci do 1 hodiny ranni anikoli celemu dni. Kdyz by jsi to tedy zkousel treba v 8 rano, tak pravidlo nemohlo byt aktivni ;-).
Rozsah 0:00 - 23:00 by melo odpovidat 0:00 - 23:59 ;-).

No a k te konfiguraci, obcas je konfigurace tak zanesena, ze se az sama mlati no a v takovem pripade je obcas fajn reset do tovarniho nastaveni (factory reset). Pokud to obchodnik ochotne nastavil, je mozne, ze to jiz bylo drive nestaveno jinak a nejednalo se o fungl nove rozbaleny kousek (napr. klidne i nejaka predvadecka). V tom pripade pokud jen pomenil par parametru, realne to mohlo byt pricinou...

A) muze byt vadny kus - vzdyt je to jen kuz elektroniky (vadny kousky maji vsichni, TP-LINK ci CISCO nevyjimaje ;-) ).

B) pokud bych to chtel vracet, urcite bych vyzkousel
- update fw na posledni verzi (samozrejme spravny na dany hw :-) )
- reset do tovarniho nastaveni hned po update, pripadne bez update, je-li posledni verze
- ciste nastaveni
--- pokud toto nepomuze priklanel bych se k bodu A

Poznamka: Pokud to rozdelate, klidne muzete zjistit, ze jsou streva stejne... Dnes se jiz moc nevyviji, ale sestavuje a je to jen o volbe integrovanych obvodu :-)