Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cyklický restart počítače po BIOSu

Dobrý den,
známá potřebovala pročistit Windows na jednom starším počítači (ASUS A7S333, AMD Athlon, 768MB RAM). Problém je, že od doby, co jsem se k počítači dostal, trpí cyklickými restarty. Nepodařilo se mi systém ani spustit, před zavaděčem bez náznaku problému prostě proběhne restart. Zkoušel jsem bootovat z CD, taktéž bez úspěchu. Při prvním spuštění se otevřel BIOS s informací o špatně nastavené rychlosti procesoru (?), zde jsem nechal vše defaultně. Mohl by být problém zde?

Děkuji mnohokrát.

768MB RAM

směska ramek pochybné kompatibility. aspoň pro rozjetí vytáhni tu 256mb.

pravděpodobnější možnosti:
- potratový zdroj s vyschlými kondy. jakmile se grafika přepne rozlišení při bootu a s procesorem začnou brát větší proud, měnič zdroje spadne.
- vyschlé filtrační kondy na základní desce. jakmile vzroste při startu odběr procesoru, nefiltrované zvlnění je tak velké, že hlídač podpětí resetuje procesor.