Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem miniITX sestava

Zdravím,

sestavuju si miniITX počítač. Většina komponent je už vybraná, ale rád bych slyšel vaše názory a rady.

CPU : i5 (zatím nevím přesný model)
MB : GIGABYTE GA-Z77N-WIFI - Intel Z77 socket1155
GPU : AMD 270X (popř. mám doma starou ATI 5850, nevím zda by zvládla uvedené hry. Kdyby ano, ušetřil bych)
PSU : Enermax NAXN ENP500AGT 500W
Skříň : Cooler Master Elite 130 nebo Silverstone SST-SG05BB-Lite Sugo
RAM : 8GB DDR3 (zatím nevím přesný model)

PS : Komponenty budou převážně kupované jako použité, kromě skříně.

1. FINANČNÍ LIMIT

10000-12000 Kč

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY

Filmy, hry (ARMA 3, Guild Wars 2 + nějaké novější hry)

3. OPERAČNÍ SYSTÉM

W7 64.bit

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI?

Ano

5. MONITOR

1920x1080

Ok, tím pádem je skřín vyřešena, díky.

Důvod proč jsem se rozhodl pro mITX je ten, že jezdím pracovně do zahraničí na pravidelné turnusy a PC budu vozit sebou. Teď mám notebook, ale už je trochu starší a navíc chci větší monitor, proto taky ten PC.

- Tu case, krabici (bitfenix prodigy) mam a dle mé zkusenosti jde o dobry, kvalitni kousek :-)
(chlazni korektni, ale kablaz je trosku natesno, doporucil bych spise zdroj typu modularni)vleze do ni i docela dlouha GK.
- K dobru je také, ze do ni jde namontovat (support) vodní chlazeni, coz neni samozrejme podminkou.

jenže je o skoro 3,5Kg těžš

- Nevim, presnou vahu neznam, ale jestli je tezsi, tak urcite proto, ze je poskladana z kovovych casti o proti nekvalitnimu plastu.
- Uz vis jaky tam budes davat zdroj a GK? Chlazeni mas vybrane jake?
Nevim jakou verzi Bidfenix chces brat, ale osobne jsem vzal s bocnici bez okna , jelik nema vetrani.

Moze byt. Ten zdroj preco? NAXN je najnizsia rada ja by som to nechcel, ked uz enermax tak Pro, alebo potom nieco uplne ine napr. seasonic nejaky 500W a este aj usetris.

P.S. pouzite komponenty su dost riziko, ale jak chces je to tvoj boj. Hlavne bude asi otazne ze jak rozumne uchladit CPU vo velmi malom priestore.

Za malý formát se platí, tohle nevyjde dle cenové představy:
ZD: MSI H97I AC (2 700,-) - deska je celkem vybavená, včetně WiFi.
CPU: i5-4460 (4 719,-) - s přetaktováním se nepočítá
OP: 2×4GiB Kingston (2 095,-)
Zdroj: Seasonic SSR-450RM (2 251,-) - se zdrojem žádné experimenty, tento typ má už modulární kabeláž, což se v případě mITX dost hodí.
+ již zmíněná skříň (2 128,-).
Schází disk - WD Blue 1TB cca 1 400,- a GK.
Zase pokud je možnost převozu, pak tohle je lepší než "herní" plasťák, co se uvaří jen při představě zátěže.